Plan zrealizowany w 100% – Arkadiusz Lechoszest po 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej 2019
Paweł Sławik z JCB Interhandler kontynuuje starty w sezonie 2019
Damian Drapikowski wygrywa o włos drugą rundę Tarmac Masters!
1. Rajd Ziemi Głubczyckiej 2019 – wypowiedzi zawodników
Duet Adam Sroka i Krystian Woźniak bezkonkurencyjni w 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Rajd Turcji 2018: kolejna wygrana Tänaka w sezonie, Kajto tuż za podium w WRC 2!

Rajdowy powrót tureckiej rundy do mistrzostw świata przyniósł wiele emocji. Sytuacja w klasyfikacji generalnej zmieniała się z odcinka specjalnego na odcinek specjalny. Ostatecznie zwycięzcą jest Ott Tänak. Kajetanowicz wywalczył czwarte miejsce w WRC 2!

Najszybszy na ostatnim odcinku specjalnym Marmaris 2 (7,14 km), był Neuville. Za nim uplasował się Ogier (+1,6s) – “To był absolutny flat out. Wiem, że brakuje nam jakiegoś jednego kroku. Nie mogłem zrobić więcej. Zrobiłem wszystko, co mogłem… dodatkowo z przebitym tylnym lewym kołem”, trzecie miejsce zajął Tänak (+3,8s) – “Ten rajd był tak trudny..W piątek wiedzieliśmy, że będziemy w najlepszej piątce lub szóstce, byliśmy naprawdę szczęśliwi. Zdawaliśmy sobie sprawę, że to nie jest rajd, w którym najszybszy facet wygrywa, ale najmądrzejszy. Przejechaliśmy rajd bez żadnych problemów. To był wielki wyczyn dla całego zespołu, dlatego jesteśmy szczęśliwi. Sytuacja wygląda interesująco z perspektywy mistrzostw, więc będziemy naciskać”. Tuż za podium znalazł się Latvala (+6,4s). Najlepszą piątkę uzupełnił Evans (+7,9s). Kajetanowicz dojechał na doskonałym dziesiątym miejscu w klasyfikacji generalnej odcinka, jednocześnie zapisując na swoje konto następne oesowe zwycięstwo w WRC 2. Trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy ukończył Rajd Turcji na czwartej pozycji w klasyfikacji końcowej WRC 2.

Po siedemnastu odcinkach specjalnych klasyfikacja generalna Rajdu Turcji wygląda następująco: 1. Tänak 2. Latvala (+22,3s) 3. Paddon (+1:46,3s) 4. Suninen (+4:10,9s) 5. Mikkelsen (+7:11,7s) 6. Solberg (+13:40,6).

Foto: www.wrc.com
Do Góry