Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Rajd Szwecji: na starcie staną trzy polskie załogi

Robert Kubica i Maciej Szczepaniak, Michał Sołowow i Maciej Baran (Fordy Fiesta RS WRC) oraz Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot (Ford Fiesta R5) to trzy polskie załogi, które wezmą udział w Rajdzie Szwecji. Druga runda Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC) rozegrana zostanie pomiędzy 12 i 15 lutego.

Na liście zgłoszeń widnieje 105 załóg, w tym 50 będzie zmagać się w rundzie WRC, a 55 w rajdzie historycznym. Listę otwierają oczywiście zawodnicy Volkswagen Motorsport, Sébastien Ogier i Jari-Matti Latvala (Polo R WRC). Kolejne pozycje to Citroën Racing, Kris Meeke i Mads Østberg (DS 3 WRC), dalej Elfyn Evans i Ott Tänak z M-Sportu (Fiesta RS WRC) i fabryczna dwójka Hyundai Motorsport, Thierry Neuville i Dani Sordo (i20 WRC). Prócz tych stałych bywalców na liście znajduje się jeszcze dziewięć innych samochodów królewskiej klasy, Andreas Mikkelsen (VW Polo R WRC), Fiesty przywiozą Robert Kubica, Michał Sołowow, Henning Solberg, Martin Prokop i Lorenzo Bertelli, dwa DS 3 WRC dodatkowo podstawią Juho Hanninen i Jurij Protasow, a trzeciego Hyundaia i20 WRC poprowadzi Hayden Paddon. 16 zgłoszeń w WRC 2. Listę otwiera Yaazed AlRajhi (Ford Fiesta RRC), za nim widnieje Stephane Lefebvre (Citroen DS 3 R5) i Max Rendina (Mitsubishi Lancer Evo X N4). W klasie historycznej ponownie nie zabraknie Pettera Solberga, który razem ze swoją żoną, Pernillą, pojadą Fordem Escortem MK2.

Rajd rozpocznie się od czwartkowego prologu w Karlstad (20:00). W piątek załogi pokonają dziewięć odcinków specjalnych, pierwszy z nich o 8:29, a zmagania zakończy superoes w Karlstad. Na sobotę zaplanowano cztery odcinki pokonywane dwukrotnie, pierwszy o 7:48. Niedziela ruszy o 8:57, zespoły będą walczyć na trzech odcinkach specjalnych. Ostatni z nich, Värmullsåsen (12:08) będzie rozgrywany jako power stage.

Zobacz listę zgłoszeń
Zobacz listę zgłoszeń klasy historycznej
Zobacz harmonogram czasowy
Do Góry