Na torze Vilkiciai zobaczymy 72 kierowców Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross
Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Rajd Szwecji 2019 – Ott Tanak wygrywa w Rajdzie Szwecji i obejmuje prowadzenie w mistrzostwach!

Pierwsze zwycięstwo Otta Tanaka w sezonie w Rajdzie Szwecji 2019, zadedykowane Markko Martinowi, który był bardzo blisko tego wyczynu przed laty. Drugie miejsce dla Esapekka Lappiego, a na najniższym stopniu podium uplasował się Thierry Neuville.

Niedzielne zmagania na trasach Rajdu Szwecji 2019 rozpoczął OS 17 Likenas 1 (21.19 km), gdzie po raz kolejny Jari Matti Latvala pokazał swoją prędkość, pierwszy czas i 0,2s przewagi nad aktualnym mistrzem świata Sebastianem Ogierem. Trzecie miejsce dla Esapekka Lappiego (+8,6s).  Z niewielką stratą za kierowcą Citroena dojechał Thierry Neuville (+8,8s) W najlepszej piątce znalazł się jeszcze Ott Tanak (+9,7s) – „warunki są bardzo ładne. Jechałem ostrożnie, gdzie tylko możliwe, ale jazda sprawia przyjemność” – mówił za metą lider Rajdu Szwecji.

Przedostatni odcinek drugiej rundy WRC, to ponowny przejazd OS Likenas, tym razem najszybciej tę próbę pokonał Elfyn Evans. Kierowca M-Sport Ford World Rally Team był szybszy od drugiego Esapekka Lappiego o 0,6s. Na trzecim miejscu zobaczyliśmy Krisa Meeka (+1,6s)- „byłem pod wrażeniem czasu Seba o poranku, warunki są trudniejsze na drugim przejeździe. Lód został zdrapany przez opony i tracisz optymalne punkty hamowania, ale jestem zadowolony z mojej jazdy” – relacjonował za metą Brytyjczyk. Na czwartej pozycji dojechał Andreas Mikkelsen (+2,4s), a piątka przypadła Thierremu Neuvillowi (+2,5s)

Power Stage, który jak zawsze zamyka rywalizację w każdej rundzie mistrzostw świata w Szwecji padł łupem Otta Tanaka – „to niesamowite, wiem jak bardzo mocno mój dobry przyjaciel Markko Martin chciał wygrać w Szwecji, kiedyś był bardzo blisko. Jestem szczęśliwy, że w końcu to zrobiliśmy i mamy zwycięstwo. Na Power Stage pojechałem dobrym rytmem, po prostu jechałem trochę szybciej niż normalnie, ale nadal bez ryzyka. To był dobry odcinek” – mówił wyraźnie zadowolony Tanak. Drugie miejsce wywalczył Thierry Neuville (+3,5s), a na trzecim miejscu dojechał Elfyn Evans (+4,4s). Czwarta lokata dla Sebastiana Ogiera (+4,9s), natomiast oczko niżej uplasował się Esapekka Lappi (+4,9s)

Klasyfikacja generalna Rajdu Szwecji 2019 – 1. Tanak 2. Lappi (+53,7s) 3. Neuville (+56,7s) 4. Mikkelsen (+1:05,4s) 5. Evans (+1:08,2s)
Do Góry