Plan zrealizowany w 100% – Arkadiusz Lechoszest po 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej 2019
Paweł Sławik z JCB Interhandler kontynuuje starty w sezonie 2019
Damian Drapikowski wygrywa o włos drugą rundę Tarmac Masters!
1. Rajd Ziemi Głubczyckiej 2019 – wypowiedzi zawodników
Duet Adam Sroka i Krystian Woźniak bezkonkurencyjni w 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Rajd Szwecji 2019 (OS 2-4) – Tanak i pół sekundy różnicy między, Suninenem, Latvalą i Neuvillem!

Piątkowa poranna pętla Rajdu Szwecji 2019 przebiegała pod dyktando Otta Tanaka, który powoli zaczyna kontrolować sytuację. Wygrał dwa odcinki specjalne i posiada ponad pięć sekund przewagi nad Teemu Suninenem, który jest niespodzianką poranka.

Drugi dzień Rajdu Szwecji 2019 rozpoczął odcinek Hof-finnskog 1 (21,26 km), gdzie najlepiej poradził sobie Ott Tanak z Toyoty Gazoo Racing WRT. Na drugim miejscu, dla niektórych dość niespodziewanie dojechał Suninen (+3,8s) –„przyczepność jest niesamowita, ale nie mogę jechać samochodem tak, jak potrzebuje. Możemy jechać szybciej” – mówił za metą Fin. Na trzeciej pozycji uplasował się drugi z zawodników Toyoty, Jari Matti Latvala (+4,0s). Z niewielką stratą do podium na czwartym miejscu zobaczyliśmy Sebastiana Ogiera (+4,1s). W najlepszej piątce znalazł się jeszcze Thierry Neuville (+5,7s).

Kolejnym odcinkiem specjalnym w piątkowej pętli Rajdu Szwecji był OS3 Svullrya 1 (24,88 km), gdzie doskonałym czasem popisał się Teemu Suninen –„teraz jest lepszy rytm, ale nadal nie jest wystarczający w porównaniu do pierwszego odcinka dzisiaj, ale zaufanie do samochodu wróciło”– relacjonował Fin. Przewaga na poziomie 1,1s nad drugim Ottem Tanakiem, mimo niezadowolenia z samochodu jest czymś godnym uznania. Trzeci dojechał Thierry Neuville (+1,5s), a na czwartym miejscu zameldował się Jari Matti Latvala (+2,4s). Oczko niżej uplasował się Lappi (+4,6s). Dalej sklasyfikowano Mikkelsena (+7,s) z siódmym rezultatem dojechał Ogier (+7,5s)

Na czwartym odcinku specjalnym OS Rojden (18,1 km) po raz drugi w porannej pętli wygrał Ott Tanak, jednak przewaga Estończyka nad drugim Latvalą to jedynie 0,2s. „Warunki są naprawdę dobre, więc musimy z nich korzystać. Jedne z najlepszych jakie zastałem w Szwecji w ostatnim czasie, ale spodziewam się, że druga pętla będzie zupełnie inna. Zobaczymy co możemy zrobić” – komentował Ott Tanak Formą błysnął Elfyn Evans, który uzyskał trzeci czas (+1,1s). Thierry Neuville tym razem na czwartej pozycji (+1,8s), piąty wynik na tej próbie należał do Suninena (+2,0s)

Jak na razie w klasyfikacja generalna Rajdu Szwecji 2019 wygląda następująco – 1. Tanak 2. Suninen (+5,5s) 3. Latvala (+5,6s) 4. Neuville (+6,0s) 5. Ogier (+14,4s)
Do Góry