Grzegorz Grzyb – „uwielbiam startować w rajdach, robię to przez całe dorosłe życie” – wywiad
Rajdy – zespoły, media, kibice, organizatorzy… Kilka myśli przed rajdowym sezonem
Arkadiusz Lechoszest gotowy do startu Rallysprint Kopna 2019
Mam bardzo duży niedosyt – Beata Borowicz po pierwszej rundzie MPRC 2019
Platinum 3. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza 2019 – siódme miejsce w klasie 1 duetu Wrona / Browiński
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Rajd Szwecji 2019 – Hyundai Motorsport głodny wygranej

Przed nami druga runda Rajdowych Mistrzostw Świata. Po legendarnym Rajdzie Monte Carlo nadszedł czas na zimowe starcie w Szwecji. Wyjątkowe zawody w całości rozgrywane w zimowej scenerii Hyundai Motorsport chce wykorzystać do objęcia prowadzenia w klasyfikacji producentów.

Hyundai nie zmieni składu zespołu, Thierry Neuville, Andreas Mikkelsen i Sebastien Loeb powalczą o punkty do klasyfikacji generalnej konstruktorów. Warto przypomnieć, że Neuville jest ubiegłorocznym zwycięzcą imprezy. W połączeniu z dobrą dyspozycją w czasie Monte Carlo możemy wskazać Neuvilla jako jednego z faworytów do podium. Podobnego zdania jest szef Hyundai Motorsport Andrea Adamo – „Mieliśmy ekscytujący występ w Rajdzie Monte Carlo, chcemy kontynuować starty na wysokim poziomie również w Szwecji, jesteśmy głodni pierwszej wygranej! W przeszłości Szwecja była dla nas udana. Mamy aktualnie wszystkie niezbędne elementy.”

Dobrze starty na zimowych odcinkach specjalnych wspomina również Thierry Neuville – „Monte Carlo to dla nas dobry znak. Nie możemy doczekać się na kontakt z samochodem w Szwecji, która w przeszłości była dla nas miłym wydarzeniem”.
Do Góry