Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Rajd Szwecji 2019 – Hyundai Motorsport głodny wygranej

Przed nami druga runda Rajdowych Mistrzostw Świata. Po legendarnym Rajdzie Monte Carlo nadszedł czas na zimowe starcie w Szwecji. Wyjątkowe zawody w całości rozgrywane w zimowej scenerii Hyundai Motorsport chce wykorzystać do objęcia prowadzenia w klasyfikacji producentów.

Hyundai nie zmieni składu zespołu, Thierry Neuville, Andreas Mikkelsen i Sebastien Loeb powalczą o punkty do klasyfikacji generalnej konstruktorów. Warto przypomnieć, że Neuville jest ubiegłorocznym zwycięzcą imprezy. W połączeniu z dobrą dyspozycją w czasie Monte Carlo możemy wskazać Neuvilla jako jednego z faworytów do podium. Podobnego zdania jest szef Hyundai Motorsport Andrea Adamo – „Mieliśmy ekscytujący występ w Rajdzie Monte Carlo, chcemy kontynuować starty na wysokim poziomie również w Szwecji, jesteśmy głodni pierwszej wygranej! W przeszłości Szwecja była dla nas udana. Mamy aktualnie wszystkie niezbędne elementy.”

Dobrze starty na zimowych odcinkach specjalnych wspomina również Thierry Neuville – „Monte Carlo to dla nas dobry znak. Nie możemy doczekać się na kontakt z samochodem w Szwecji, która w przeszłości była dla nas miłym wydarzeniem”.
Do Góry