Kategoria: WRC

Rajd Szwecji 2018: świetne warunki na trasach

for. WRC

Opady śniegu i niskie temperatury powodują, że tegoroczne zmagania w Szwecji zapowiadają się wyjątkowo ciekawie. Spora warstwa białego puchu leży na leśnych drogach, które już w przyszłym tygodniu zamienią się w odcinki specjalne drugiej rundy WRC. Dodatkową atrakcją są również bandy śnieżne, które zawodnicy mogą wykorzystać, aby „oprzeć” samochód i uzyskiwać większe prędkości.

Wczoraj w parku serwisowym w Torsby termometry wskazały -12°C. Prognozy na rajd przewidują, że temperatura w ciągu dnia powinna utrzymywać się poniżej zera, natomiast w nocy spaść do około -9°C.

Glenn Olsson, dyrektor Rajdu Szwecji:

Nasi chłopcy byli zachwyceni tym, co znaleźli w lasach. Drogi są pełne śniegu, a na odcinkach znajdują się duże śnieżne bandy. Powiedziałbym, że trasy są prawie doskonałe. W pełnych zimowych warunkach Szwecja jest jedną z najszybszych i najbardziej spektakularnych rund sezonu. W ciągu ostatnich kilku lat mieliśmy mieszankę warunków, ale w tym roku wygląda to naprawdę, naprawdę dobrze – zarówno dla zawodników, jak i dla kibiców

Zmagania ruszą już 15 lutego.

fot. WRC

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry