Kategoria: WRC

Rajd Szwecji 2018: dwie polskie załogi na liście zgłoszeń

fot. facebook/RallySweden

Na opublikowanej przez organizatorów Rajdu Szwecji liście zgłoszeń widnieje 67 załóg, a co dla nas ważne, dwie z nich będą reprezentować biało-czerwone barwy. Na śnieżnych skandynawskich trasach zobaczymy 15 samochodów klasy WRC.

Jedynkę na Forda Fiestę nakleją Sébastien Ogier i Julien Ingrassia. Kolejnymi załogami będą: Evans / Barrit i Sunninen / Markkula, którzy także skorzystają z rajdówek M-Sportu. Zespół Hyundaia wystawi trzy samochody, za kierownicą których zasiądą Neuville, Mikkelsen i Paddon. Zeszłoroczny zwycięzca Rajdu Szwecji – Jari-Matti Latvala wystartuje z siódemką, a jego zespołowi koledzy – Tänak i Lappi nakleją na Yarisa odpowiednio ósmy i dziewiąty numer startowy. Na trzy samochody zdecydował się także Citroën. C3 WRC poprowadzą Meeke, Breen oraz Østberg. W prywatnych Fiestach WRC zobaczymy Lorenzo Bertellego, Henninga Solberga oraz Yazeeda Al Rajhi.

Polską załogą, która za kierownicą Fabii R5 powalczy w WRC2, są Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur. Nasi rodacy zmierzą się w swojej klasie z 14 załogami. Fabryczny zespół Škody postawił na Tidemanda i Veibego, zaś Hyundai na Huttunena. Drugi polski duet, który wystartuje w Rajdzie Szwecji, tworzą Michał Wieromiejczyk i Jakub Wróbel, którzy postawili na Peugeota 208 R2. Polskim akcentem jest także obecność zespołu GO+Cars Atlas Ward, który przygotuje Citroëna DS3 R3 dla Jurija Protasowa. Ukrainiec powalczy w WRC3.

Pełną listę zgłoszeń znajdziesz tutaj.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry