Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Rajd Świdnicki-KRAUSE: 83. zgłoszenia do pierwszej rundy RSMP

Już w dniach 25-26. kwietnia rozegrana zostanie pierwsza runda LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. 43. Rajd Świdnicki-KRAUSE będzie pierwszą imprezą po rewolucjach regulaminowych, które znacznie uszczupliły dystans rundy królewskiego cyklu. W dniu dzisiejszym organizatorzy opublikowali listę zgłoszeń, na której znalazły się 83. pozycje.

Tak jak informowaliśmy Was kilka dni temu, na starcie zabraknie aktualnych mistrzów Polski, Wojciecha Chuchały i Sebastiana Rozwadowskiego. Z numerem pierwszym widnieją zatem Grzegorz Grzyb i Robert Hundla, którzy otwierają całą kawalkadę Fordów Fiesta R5.

fot. Maciej Niechwiadowicz

fot. Maciej Niechwiadowicz

Dwójka to Łukasz Habaj i Piotr Woś, trójka Maciej Oleksowicz i Michał Kuśnierz, czwórka Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski. Kolejne pozycje to Tomasz Kasperczyk z Damianem Sytym, Maciej Rzeźnik z Przemysławem Mazurem i Filip Nivette z Kamilem Hellerem – łącznie siedem rajdówek rodem z M-Sportu.

Dziewięć zgłoszeń w OPEN N, Mitsubishi Lancery Evo IX przywiozą Marcin Gagacki, Damian Łata, HERBI i Dariusz Topolewski, Fiestę Proto Mariusz Stec, a Subaru Imprezy Wiesław Ingram, Artur Banasiewicz, Grzegorz Miksa i Mariusz Zapała. Damian Sawicki pojedzie Imprezą w HR2. Pięć zgłoszeń w OPEN 2WD: VIRNIK i Szymon Rusin (BMW M3), Robert Halicki (Abarth 500), Bartosz Kołdej (Renault Clio) i Tomnasz Kramarczyk (Opel Astra).

W klasie trzeciej siedem zgłoszeń: Jan Chmielewski w dobrze znanym sobie Citroenie DS 3, Łukasz Byśkiniewicz i Grzegorz Musz w nowych Renault Clio R3T, Marek Temple w Peugeocie 207 R3T. Łukasz Michalina pojedzie Peugeotem 206, Tomasz Porębski Renault Clio, Maciej Jodłowski Hondą Civic Type-R.

Aż szesnaście zgłoszeń w klasie 4! Peugeoty 208 R2 przywiozą Dariusz Poloński, Radosław Typa, Sławomir Ogryzek, Tomasz Foltyn, Łukasz Pieniążek, Adrian Wronkowski, Bartosz Foltyn i Michał Uliarczyk. Citroeny C2 R2 zgłosili Jacek Jurecki, Jakub Brzeziński, Damian Wawrzyczek, Michał Bachula, Adam Kamisiński i Grzegorz Czarnecki. Citroenem Saxo pojedzie Grzegorz Jajszczak, Peugeotem 206 Mirosław Pałeczka.

Jedenaście zgłoszeń w klasie 4F, czyli markowej Forda Fiesty. R2-kami z M-Sportu pojadą Marcin Górny, Rafał Kręcioch, Sławomir Strychalski, Paweł Biegun, Zbigniew Skucha-Cienciała, Igor Pietrzak, Rafał Stalmach, Balbina Gryczyńska, Radosław Lisowski, Paweł Suchorzebski i Małgorzata Kosińska.

Klasę HR3 wypełniają zawodnicy w ośmiu samochodach marki Opel: Astrami pojadą Adam Sidor, Dariusz Czerwiński, Piotr Czypionka, Krzysztof Szomburg, Paweł Winciaszek i Tomasz Wikieł, natomiast Kadetty przywiozą Piotr Pluta i Grzegorz Sieklucki. Jedenaście zgłoszeń w 4N. W Hondach Civic pojawią się Grzegorz Sikorski, Janusz Knopt, Oskar Lubieński, Wiktor Mączkowski, Patryk Osowiecki, Piotr Wodziński i Krzysztof Dominik, natomiast w Renaultach Clio Piotr Kalinowski, Dawid Sawko, Andrzej Krawczyk i Paweł Krysiak.

HR4 tworzą trzy załogi, za kierownicami Hond Civic pojadą Michał Kozłowski, Bartłomiej Fizia i Tomasz Bętkowski. W HR4N Rafał Horecki, w HR5 Klaudia Temple, Grzegorz Bajda i Grzegorz Wasilewski – to również rajdówki japońskiej marki. Na końcu listy Marcin Grzelewski, samotnie w klasie HR+30 – ale za to w przepięknym Fordzie Escorcie RS.

Zobacz listę zgłoszeń

Co, gdzie i kiedy

W sobotę 25 kwietnia od godziny 8.00 do 12.00 zawodnicy będą mogli sprawdzić ustawienia podczas odcinka testowego zlokalizowanego w bardzo bliskiej odległości od Świdnicy (Witoszów-Modliszów). Tzw. „shakedown” poprzedza start właściwej rywalizacji i daje możliwość wprowadzenia ostatnich poprawek w ustawieniach samochodów.

Ceremonia Startu 43. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE rozpocznie się w sobotę o godzinie 13.00 na Rynku w Świdnicy. Pierwsi zawodnicy przejadą przez rampę startu już o 14.00. Pierwszy odcinek specjalny (Rościszów-Walim) wystartuje o godzinie 15.10, kolejna próba to odcinek specjalny Miłków-Kamionki startujący o 16.05. Zawodnicy powrócą na te trasy podczas drugiej pętli; odpowiednio o 18.25 i 19.20. Meta sobotniego etapu zaplanowana jest na godzinę 21.00. Tego dnia załogi będą miały do pokonania cztery odcinki specjalne.

W niedzielę 26 kwietnia zawodnicy rozpoczną rywalizację od godziny 9.00 od odcinka specjalnego Kamionki – Jawornik. Następnie odbędzie się próba Dziećmorowice-Walim (start o 10.00). Załogi podczas drugiej pętli przejadą te same odcinki o 12.40 i 13.40.

Ostatnim, ale niesamowicie widowiskowym i interesującym odcinkiem specjalnym będzie próba rozgrywana na ulicach Świdnicy. W tym roku, w myśl nowych przepisów, próba ta będzie dodatkowo punktowana, dzięki czemu walka na niej powinna być jeszcze bardziej interesująca. Start odcinka miejskiego Świdnica (Power Stage) jest zaplanowany na 15.08. Meta 43. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE wraz z wręczeniem pucharów odbędzie się na świdnickim Rynku o 16.30.

Więcej aktualności związanych z Rajdem Świdnickim-KRAUSE znajdziesz w dziale RSMP.


Do Góry