„Mam nadzieję, że limit pecha został wyczerpany” – Beata Borowicz przed trzecią rundą MPRC 2019
Kacper Wróblewski dołącza do Orlen Team w samochodzie klasy R5!
Łukasz Habaj jest pewny siebie przed Rajdem Liepaja 2019
Sebastien Loeb zastąpi Andreasa Mikkelsena w Portugalii
Plan zrealizowany w 100% – Arkadiusz Lechoszest po 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Rajd Świdnicki-KRAUSE 2018: Kasperczyk i Syty w pierwszej piątce

Fot. Maciej Niechwiadowicz

W niedzielę popołudniu zakończyła się rywalizacja w 46. edycji Rajdu Świdnickiego-KRAUSE. Piątą lokatę w inauguracyjnej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski wywalczyli reprezentanci Tiger Energy Drink Rally Team, czyli Tomek Kasperczyk i Damian Syty. Zwycięstwo w zawodach padło łupem mistrzów Polski z sezonu 2016 – załogi Grzyb/Hundla.

Ściganie na asfaltowych trasach w Górach Sowich rozpoczęło walkę o tytuł rajdowego mistrza Polski, która w tym roku toczy się w zmienionej formule. Rundy składające się na kalendarz cyklu są krótsze, więc Rajd Świdnicki-Krause otworzył sobotni prolog wytyczony na ulicach Świdnicy, a kolejne kilometry załogi pokonywały już w niedzielę, kiedy to rozegrano siedem oesów.

Na trzech z ośmiu prób sportowych Kasperczyk i Syty wywalczyli czasy w pierwszej trójce klasyfikacji generalnej rajdu i ostatecznie na metę w Świdnicy dotarli na piątym miejscu. Najszybciej dystans 103 km pokonali Grzegorz Grzyb i Robert Hundla w Skodzie Fabii R5. Drugie miejsce padło łupem duetu Brzeziński/Kozdroń a trzecie – Marczyk/Gospodarczyk (obie załogi także w Fabiach R5). Kolejną rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski będzie Rajd Dolnośląski, zaplanowany na weekend 19-20 maja.

Tomasz Kasperczyk:

Przyznam szczerze, że po startach w mistrzostwach Europy, gdzie rywalizujemy czasem przez trzy dni, trochę trudno było mi się przyzwyczaić do nowej formuły rund RSMP. Gdy cała rywalizacja toczy się w ciągu jednego dnia, to wystarczy przespać choćby jeden oes, by pożegnać się z szansami na dobry wynik. Nie ma czasu ani kilometrów, na których można odrobić straty. Trzeba jechać perfekcyjnie od pierwszego do ostatniego kilometra. Nam to się dziś nie udało. Owszem, kończyliśmy odcinki na podium, ale stawka jest mocniej obsadzona niż rok temu i na mecie okazało się, że to nie wystarczyło by wjechać na podium. Choć było nam trudniej, to jednak bardzo się cieszę z tego, że rywalizacja jest bardziej zacięta, a na starcie staje więcej zawodników w najmocniejszych samochodach. To sprawia, że widowisko jest ciekawsze, a o to chodzi kibicom.
Do Góry