Kategoria: RO, KJS

Rajd Stomil za nami

7. Rajd Stomil stanowił trzecią rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia oraz czwartą rundę Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego Super KJS. Rywalizacja odbywała się w okolicach Pilzna, a zawodnicy zmagali się na siedmiu odcinkach specjalnych.

W klasyfikacji RO pierwszy stopień podium zajęli Krzysztof Stańdo i Krzysztof Grzesik w Renault Clio. Za nimi uplasowali się Robert Długopolski i Paweł Piczak, na pokładzie Hondy Civic Type R, tracąc 30,4s. Trzecią lokatę zdobyli Grzegorz Ciombor i Marcin Borycki, startujący także Hondą Civic. Ich strata do zwycięzcy wyniosła 51,1s.

Bogato obsadzona była klasa GOŚĆ. Na trasach kibice mieli okazję oglądać zmagania niektórych czołowych załóg rywalizujących w mistrzostwach Polski. Była to dla tych zawodników dobra okazja do treningu przed zbliżającym się Rajdem Rzeszowskim. W klasie tej triumfowali Tomasz Kasperczyk i Damian Syty, za sterami Forda Fiesty R5. Drudzy ukończyli Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk w Škodzie Fabii R5 (+25,3s). Trzeci dotarli Damian Łata i Michał Trela w Fordzie Fiesta Proto (+1:21,8s).

W SKJS najlepszym czasem łączym popisali się Mariusz Zieliński i Ryszard Chlebowski w Lancerze. Drudzy byli Igor Bartołd i Paweł Wiśniewski w BMW (+11,5s), a trzeci Michał Rokita i Wojciech Habuda w Clio (+14,5s).

Pełne wyniki oraz rezultaty w poszczególnych klasach znajdziesz tutaj.