Lubię ścigać się w Toruniu – Beata Borowicz przed drugą rundą MPRC 2019
Grzegorz Grzyb – „uwielbiam startować w rajdach, robię to przez całe dorosłe życie” – wywiad
Rajdy – zespoły, media, kibice, organizatorzy… Kilka myśli przed rajdowym sezonem
Arkadiusz Lechoszest gotowy do startu Rallysprint Kopna 2019
Mam bardzo duży niedosyt – Beata Borowicz po pierwszej rundzie MPRC 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Rajd Śląska 2018: Jurecki i Trela zwyciężają w 2WD

fot. Tomasz Filipiak

Druga edycja Rajdu Śląska okazała się bardzo udana dla załogi Jacek Jurecki i Michał Trela oraz całego zespołu Blachdom Plus EvoTech Rally Team. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim dniu rywalizacji, kibice mogli oglądać kolejny zacięty pojedynek pomiędzy Jackiem Jureckim i Kacprem Wróblewskim w klasie czwartej. Początek rajdu należał do Kacpra. Jacek przejął jednak fotel lidera po piątej próbie i prowadzenia nie oddał już do mety w Żorach. Jurecki i Trela wygrali łącznie cztery z dziewięciu prób i zakończyli zmagania z przewagą 3,7s nad drugim w klasie Wróblewskim. Zdobyte punkty pozwoliły bielskiej załodze zmniejszyć dystans do liderów i awansować na drugi stopień podium w klasie i w grupie 2WD.

Jacek Jurecki:

Właśnie takiego weekendu potrzebowaliśmy. Myślę, że odbiliśmy sobie część z niepowodzeń z pierwszej części sezonu. Kacper wysoko zawiesił poprzeczkę, ale razem z Michałem wypracowaliśmy dobre tempo. Samochód też spisywał się świetnie, dlatego ani przebita opona, ani 10 sekund kary nam nie przeszkodziło. Tym razem wszystko ułożyło się po naszej myśli i wracamy do walki w ważnym momencie.

Zwycięstwo w Rajdzie Śląska chciałbym przede wszystkim zadedykować mojej żonie. Cała rodzina mocno trzymała kciuki. Przez dwa dni na każdym kroku widzieliśmy ogromny doping kibiców, a to też dało nam pozytywnego „kopa”. Podziękowania dla Blachdom Plus, Radex Spółka z o.o. Bielsko-Biała, EnergoSystem Ośrodek Wczasowy „Walcownik”, FREZDROM Siedlce, Peugeot Magurka, Damos Bramy Garażowe, Autodepol, Autoglass Łukaszewski, BTJ Zabudowa Pojazdów, Albud Okna i Drzwi, ASC oraz EvoTech – wszyscy wykonaliśmy w weekend kawał dobrej roboty. Jesteśmy mocno zmotywowani na drugą część sezonu.
Do Góry