Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Rajd Śląska 2018: Jurecki i Trela zwyciężają w 2WD

fot. Tomasz Filipiak

Druga edycja Rajdu Śląska okazała się bardzo udana dla załogi Jacek Jurecki i Michał Trela oraz całego zespołu Blachdom Plus EvoTech Rally Team. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim dniu rywalizacji, kibice mogli oglądać kolejny zacięty pojedynek pomiędzy Jackiem Jureckim i Kacprem Wróblewskim w klasie czwartej. Początek rajdu należał do Kacpra. Jacek przejął jednak fotel lidera po piątej próbie i prowadzenia nie oddał już do mety w Żorach. Jurecki i Trela wygrali łącznie cztery z dziewięciu prób i zakończyli zmagania z przewagą 3,7s nad drugim w klasie Wróblewskim. Zdobyte punkty pozwoliły bielskiej załodze zmniejszyć dystans do liderów i awansować na drugi stopień podium w klasie i w grupie 2WD.

Jacek Jurecki:

Właśnie takiego weekendu potrzebowaliśmy. Myślę, że odbiliśmy sobie część z niepowodzeń z pierwszej części sezonu. Kacper wysoko zawiesił poprzeczkę, ale razem z Michałem wypracowaliśmy dobre tempo. Samochód też spisywał się świetnie, dlatego ani przebita opona, ani 10 sekund kary nam nie przeszkodziło. Tym razem wszystko ułożyło się po naszej myśli i wracamy do walki w ważnym momencie.

Zwycięstwo w Rajdzie Śląska chciałbym przede wszystkim zadedykować mojej żonie. Cała rodzina mocno trzymała kciuki. Przez dwa dni na każdym kroku widzieliśmy ogromny doping kibiców, a to też dało nam pozytywnego „kopa”. Podziękowania dla Blachdom Plus, Radex Spółka z o.o. Bielsko-Biała, EnergoSystem Ośrodek Wczasowy „Walcownik”, FREZDROM Siedlce, Peugeot Magurka, Damos Bramy Garażowe, Autodepol, Autoglass Łukaszewski, BTJ Zabudowa Pojazdów, Albud Okna i Drzwi, ASC oraz EvoTech – wszyscy wykonaliśmy w weekend kawał dobrej roboty. Jesteśmy mocno zmotywowani na drugą część sezonu.
Do Góry