Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Rajd Śląska 2018: wygrana w klasie Open N dla Subaru

Po dwóch dniach rywalizacji na trasach odcinków specjalnych usytuowanych na Górnym Śląsku załoga Subaru Poland Rally Team wygrała ponownie w klasie Open N i umocniła się na pozycji liderów w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

To już trzecie zwycięstwo załogi Subaru podczas tegorocznych startów. Marcin Słobodzian i Grzegorz Dachowski w Subaru Imprezie WRX STI od początku rajdu z dużą konsekwencją realizowali przyjętą strategię i wygrywali regularnie odcinki specjalne w klasie Open N plasując się także w czołówce klasyfikacji generalnej. Przed nimi w tabeli wyników znajdowały się jedynie załogi startujące szybszymi autami R5. Na mecie odebrali także puchar za najlepszy wynik w Rajdzie Śląska dla zespołu producenckiego.

Marcin Słobodzian:

Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego występu na Rajdzie Śląska. Kolejny raz osiągnęliśmy bardzo dobry wynik i zwyciężyliśmy w klasie Open N. Co najważniejsze, nasze tempo jazdy jest cały czas bardzo dobre. Już na początku rajdu odskoczyliśmy rywalom w klasie i nie oddaliśmy prowadzenia aż do mety wygrywając wszystkie odcinki specjalne i powiększając swoją przewagę. Chciałbym podziękować partnerom zespołu, firmom: Keratronik, Eneos, BZ WBK Leasing Grupa Santander, Szkoła Jazdy Subaru, Rodax Budownictwo oraz Pirelli, bo to dzięki nim możemy wciąż się rozwijać i realizować swój plan startów w tym sezonie. Cały czas mamy w głowie nasz cel nadrzędny: zwycięstwo na koniec roku i tytuł mistrzów Polski. I do tego będziemy dążyć.

Grzegorz Dachowski:

Pogoda podczas drugiego dnia Rajdu Śląska bardzo nam odpowiadała. Nasze turbodoładowane Subaru też lubi nawdychać się zimnego powietrza, bo taka jest specyfika aut tego typu, że pomaga im to podczas rajdowej jazdy. Każdy z odcinków niedzielnego etapu był zupełnie inny. Inna konfiguracja, inna nawierzchnia. Niektóre z nich bardziej nam pasowały, inne mniej, co pewnie było widać po uzyskiwanych czasach, ale generalnie jesteśmy bardzo zadowoleni z tego występu. Tempo jazdy, które sobie narzuciliśmy było utrzymywane. Samochód bardzo dobrze się sprawował podczas całego rajdu, a nastawy zawieszenia działały bezbłędnie.

Rajd Śląska był czwartą eliminacją Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Kolejna runda serialu odbędzie się w na początku sierpnia w Rzeszowie.
Do Góry