Kategoria: WRC

Rajd Sardynii 2018 (OS 19): 0,8s między Ogierem a Neuvillem!

Walka o zwycięstwo w Rajdzie Sardynii zmierza do finału! Na przedostatnim odcinku specjalnym Thierry Neuville ponownie uzyskał najlepszy czas i pokonał Sébastiena Ogiera o pół sekundy! To oznacza, że przed Power Stagem tych dwóch zawodników dzieli zaledwie 0,8s sekundy! Reporterzy redakcji WRC informują jednak, że Ogier i Ingrassia zostawili na mecie swoją kartę, bez której nie będą mogli przystąpić do następnego odcinka! Najnowsze informacje wskazują na to, że Ott Tänak zabrał z mety kartę francuskiej załogi i przekazał ją na dojazdówce.

Na dziewiętnastym odcinku specjalnym za Neuvillem i Ogierem zameldował się Tänak, który stracił do zwycięzcy cztery sekundy. Czwarty na mecie pojawił się Latvala (+8,3s), piąty Suninen (+16,1s), a szósty Paddon (+18,1s). Dalsze miejsca zajęli: Lappi (+18,4s), Breen (+21,1s), Østberg (+22,s) oraz Evans (+42,1s).