Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Rajd Sardynii 2018 (OS 12): Ogier stracił 14,9s!

Ostatni odcinek pierwszej sobotniej pętli Rajdu Sardynii dostarczył nam wielkich emocji! Lider rajdu, Sébastien Ogier, stracił na dwunastym oesie 14,6s do Neuville’a (zwycięzca odcinka), przez co jego przewaga w klasyfikacji generalnej nad belgijskim kierowcą spadła z 19,5s do 4,9s! Drugi czas na odcinku zanotował Jari-Matti Latvala (+6,7s). Trzeci na mecie zameldował się Hayden Paddon (+7,5s), co pozwoliło awansować Nowozelandczykowi na piąte miejsce w generalce.

Czwarty czas uzyskał Esapekka Lappi (+12,6s). Piąty do mety dojechał Østberg (+12,6s), który zmaga się ze swoim samochodem. Dwie sekundy stracił do niego Sébastien Ogier, siódmy był Tänak (+15,7s), a ósmy Breen (+24,4s). Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Evans (+32,4s) i Mikkelsen (+36,1s). – Na początku popełniłem błąd. Obróciłem się, było bardzo wąsko, musiałem się cofnąć i znaleźć miejsce, by nawrócić – powiedział norweski kierowca. Ponad trzy minuty na odcinku stracił Suninen, który musiał zmienić oponę w swoim samochodzie.

W WRC2 ponownie najlepszym czasem popisał się Ole Christian Veiby. Zaraz za Norwegiem znaleźli się Polacy, Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur (+10,0s)! Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak zanotowali stratę na poziomie czterech i pół minuty.

KLASYFIKACJA GENERALNA PO OS 12:

  1. Sébastien Ogier i Julien Ingrassia (2:18:43,5s, Ford Fiesta WRC ’17)
  2. Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (+4,9s, Hyundai i20 Coupe WRC)
  3. Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila (+41,1s, Toyota Yaris WRC)
  4. Esapekka Lappi i Janne Ferm (+48,1s, Toyota Yaris WRC)
  5. Hayden Paddon i Sebastian Marshall (+1:10,1s, Hyundai i20 Coupe WRC)
  6. Mads Østberg i Torstein Eriksen (+1:15,0s, Citroën C3 WRC)
  7. Craig Breen i Scott Martin (+2:06,6s, Citroën C3 WRC)
  8. Jan Kopecký i Pavel Dresler (+7:25,5s, Škoda Fabia R5)
  9. Martin Prokop i Jan Tománek (+9:31,0, Ford Fiesta RS WRC)
  10. Nicolas Ciamin i Thibault De La Haye (+9:51,0s, Hyundai i20 R5)

WYPOWIEDZI ZAWODNIKÓW PO OS 12:

Sébastien Ogier: co się stało? Dobre pytanie. Najprawdopodobniej zły rytm. Na końcu odcinka miałem dużo nadsterowności. Muszę mocniej naciskać popołudniu. 

Jari-Matti Latvala: ten odcinek mi leży. To ciężka praca. Przyczepność jest lepsza niż wcześniej, ale trzeba uważać na kamienie. 

Esapekka Lappi: naszym celem jest dojeżdżać do mety odcinków. W połowie odcinka miałem dobry rytm. Na początku byłem zbyt ostrożny, ale gdy zobaczyłem, że na trasie nie ma kamieni, zacząłem cisnąć. 

Mads Østberg: musimy popracować nad samochodem. Te odcinki są szybkie i fajne, ale nie czuję się pewnie w samochodzie. Nie mogę wyczuć przyczepności. Warunki popołudniu mocno się zmienią. Następnym razem to będzie zupełnie inny odcinek. 

Hayden Paddon: to pierwszy raz od shakedownu, kiedy mam dobry feeling. Nie zmienialiśmy nic w samochodzie, po prostu warunki są teraz dla nas bardziej sprzyjające. 

Elfyn Evans: to był trudny poranek. Coś dziwnego dzieje się z samochodem. Zmagam się z podsterownością. 
Do Góry