Kategoria: WRC

Rajd Safari powróci do kalendarza WRC?

fot. facebook/SafariRallyFanPage

Jest na to duża szansa. Organizatorzy imprezy mocno starają się by ponownie była ona rundą Rajdowych Mistrzostw Świata. Inicjatywę tę popierają również władze Kenii i Ugandy. Rząd kenijski przeznaczył na ten cel 1,8 mln funtów.

Część pieniędzy przeznaczona zostanie na utworzenie WRC Safari Rally Project. Jego zadaniem będzie nadzór nad przebiegiem tegorocznej rywalizacji oraz jak najlepsze zaprezentowanie się przed władzami FIA także w sezonie 2019. Organizatorzy Rajdu Safari mają nadzieję na powrót do WRC do 2020 roku.

Po raz ostatni impreza była rundą Rajdowych Mistrzostw Świata w 2002 roku. Wygrał ją wtedy Colin McRae w Fordzie Focusie WRC. Od tamtej pory zmagania wchodziły w skład kalendarza Rajdowych Mistrzostw Afryki.

Oliver Ciesla, promotor WRC, dla redakcji Autosportu:

Rozumiemy długą i dumną historię Rajdu Safari w Rajdowych Mistrzostwach Świata i jego miejsce w sercach mieszkańców Kenii. Cieszymy się z szczerej pasji, ogromnych wysiłków i zaangażowania, które rząd kraju i Kenijska Federacja Motorsportu wkłada w projekt powrotu WRC do Afryki. Zależy nam na organizacji rundy Mistrzostw Świata na kontynencie afrykańskim w najbliższej przyszłości i będziemy kontynuować ścisłą współpracę z rządem i federacją, aby ponownie zobaczyć Rajd Safari w kalendarzu WRC.

Podobnie jak Kenia, powrót na najwyższy szczebel zmagań chciałaby zrealizować również Kanada. Jej plany zakładają jednak organizacje rundy Mistrzostw Świata dopiero w 2022 roku.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry