Kategoria: ERC, RSMP

Rajd Rzeszowski 2017 (OS 6-8): bezpieczna przewaga Bouffiera

Pierwsza sobotnia pętla Rajdu Rzeszowskiego była pełna emocji. Jednym z zawodników, który miał najwięcej problemów był Mads Østberg . Kłopoty zaczęły się już na OS6 Lubenia 1 (22,55 km), kiedy Norweg zatrzymał się na trasie odcinka specjalnego. –Na początku odcinka uderzyliśmy w kamień na cięciu, nie wiedziałem o tym. Mieliśmy kapcia. To nie było duże uderzenie, ale coś było nie tak ze sterowaniem. Zmieniliśmy koło, ale po tym nadal jest coś nie tak z hamulcem – mówił na mecie Lubenii Østberg. Bez większych problemów kultowy odcinek Rajdu Rzeszowskiego pokonał Bouffier, który był szybszy od Grzegorza Grzyba (+2,6s) i Kajetana Kajetanowicza (+3,2s). – Plan się nie zmienia. Chcę mieć dużo przyjemności – relacjonował Kajetanowicz. Czwarte miejsce na wywalczył Greibel (+4,1s), a czołową piątkę zamknął Filip Nivette (+7,8s).

W klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski najlepiej na OS Lubenia poradził sobie Bouffier, przed Grzybem (+2,6s) i trzecim Kajetanowiczem (+3,2s). Najszybszą piątkę uzupełnili Nivette (+7,8s) oraz Habaj (+12,7s).

Następnie załogi pokonały OS7 Korczyna (16,05km). Ponownie z problemami podróżował Østberg , który mimo tego uzyskał trzeci czas. – Nie podoba mi się. Jestem rozczarowany tym, co działo się wczoraj, boję się na szybkich partiach przez to, co się działo wczoraj ze wspomaganiem. Nie chcę jechać dalej tym samochodem, nie chcę ryzykować. Jestem przestraszony – mówił na mecie. Ostatecznie zrezygnował z dalszej jazdy i wycofał się z Rajdu Rzeszowskiego. Drugi odcinek specjalny w porannej pętli najszybciej pokonał Suarez. Kierowca Peugeota 208 T16 R5. Za nim znaleźli się Grzyb (+4,7s) i wspomniany powyżej Mads Østberg (+6,3s). Tuż za podium uplasowali się Bouffier (+6,4s) i Kajetanowicz, który dojechał z piątym czasem (+8,5s)

W RSMP OS Korczyna wygrał Grzyb. Drugie miejsce wywalczył zwycięzca poprzedniej próby, Bryan Bouffier (+1,7s), a podium uzupełnił Kajetanowicz (+3,8s). Na czwartym miejscu dojechał Nivette (+6,7s). W piątce zmieścił się również Habaj (+7,9s).

Ostatnim odcinkiem specjalnym zaplanowanym przez organizatorów przed serwisem był OS8 Wysoka (18,30 km) Po raz drugi w pętli najlepiej na tej próbie zaprezentował się Bouffier. Francuz pokonał Grzyba o 7,7s i plasującego się na trzeciej pozycji Griebela o 8,4s. Tym razem Kajetanowicz był czwarty (+9,6s) – Na pewno walczymy. Może nie o pierwszą pozycję – dla nas ważne jest mistrzostwo Europy. Jeśli tak to się zakończy, będziemy liderami. Ale przed nami cały czas długi rajd – opowiadał uśmiechnięty Kajto. Za Mistrzem Europy znaleźli się jeszcze Michel (+12,7s), Moffett (+18,0s), siódmy Suarez (+18,4s), ósmy Kasperczyk (+20,8s), dziewiąty Habaj (+21,5s) i zamykający najlepszą dziesiątkę, Nivette (+25,0s).

Przed pierwszym sobotnim serwisem w RSMP ponownie na czele Bouffier. Grzyb na drugim miejscu ze stratą 7,7s, natomiast trzeci dojechał Kajetanowicz (+9,6s). Czwarta lokata to Kasperczyk (+20,8s), a piąty zakończył pierwszą pętle Habaj (+21,5s).

Po trzech odcinkach specjalnych drugiego dnia rywalizacji na prowadzeniu jest Bryan Bouffier. Drugie miejsce zajmuje Kajetanowicz (+30,5s). Na najniższym stopniu podium jest Griebel (+42,8s). Czwarta lokata to Grzyb (+1:05,1s). W piątce znalazł się jeszcze Michel (+1:30,5s).

W RSMP klasyfikacja generalna wygląda następująco: 1.Bouffier 2.Kajetanowicz (+30,5s) 3.Grzyb (+1:05,1s) 4. Habaj (+2:32,0s) 5. Kasperczyk (+3:46,7s).

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry