Kategoria: ERC, RSMP

Rajd Rzeszowski 2017: Bouffier i Dini wygrywają!

Bryan Bouffier i Gilbert Dini zwyciężyli 26. Rajd Rzeszowski, piątą rundę tegorocznych Mistrzostw Europy oraz trzecią rundę Mistrzostw Polski. Załoga z Francji była najszybsza na siedmiu odcinkach specjalnych, prowadząc w rajdzie od pierwszego dnia zmagań. Dla Bouffiera to piąte zwycięstwo w polskim klasyku.

Finałowa pętlę 26. Rajdu Rzeszowskiego rozpoczął OS Lubenia (22,55 km). Swoją dominację podkreślił tam Bryan Bouffier, który ponownie uzyskał najlepszy rezultat. – Bardzo dobrze, jest mniej ślisko niż rano – powiedział na mecie. Tylko 0,6s za nim zameldował się Grzegorz Grzyb. Trzecie miejsce na odcinku zajął Kajetan Kajetanowicz (+3,6s). – Jestem zadowolony. Samochód pracuje bardzo dobrze, dziękuję chłopakom z M-Sportu. Praktycznie zawsze wszystko działa idealnie, dlatego bardzo fajnie jest jeździć tym autem – powiedział mistrz Europy. W czołowej piątce zmieścili się także Marijan Griebel (+4,3s) i José António Suárez (+10,1s). Odcinku nie ukończyła załoga Gabryś / Natkaniec. Problemy na trasie miał także Słobodzian, który stracił napęd na przód.

W Mistrzostwach Polski pierwsze miejsce na Lubeni wykręcił Bouffier. Za nim znaleźli się Grzyb (+0,6s), Kajetanowicz (+3,6s), Habaj (+14,6s) i Kasperczyk (+27,9s).

OS Korczyna to kolejne zwycięstwo Bouffiera. Francuz pokonał o 1,4s Suareza i o 2,1s Grzyba. – Auto pracuje bardzo dobrze, mamy frajdę z jazdy. Jesteśmy trochę bardziej ostrożni, ale jest OK – powiedział lider rajdu. Dalsze pozycje zajęli Michel (+4,4s), Griebel (+5,1s) i Magalhães (+7,3s). – Było dużo lepiej. Odzyskałem moją pewność siebie – powiedział Portugalczyk. Siódmy czas wykręcił bezpiecznie zmierzający do mety Kajetanowicz (+9,7s). 0,8s za nim zameldował się Filip Nivette. W pierwszej dziesiątce znaleźli się także Moffet (+13,1s) i Habaj (+13,4s).

Wśród zawodników walczących w ramach RSMP odcinek wygrał Bouffier przed Grzybem (+2,1s), Kajetanowiczem (+3,6s), Nivettem (+10,5s), Habajem (+13,4s) i Kasperczykiem (+19,3s).

Ostatni odcinek specjalny na swoje konto zapisali Kajetanowicz i Baran. – Może powinienem być zły, bo to mój kraj i powinienem walczyć o zwycięstwo. Ale najważniejsza była dla nas walka o fotel lidera. Trochę bolało mnie serce, bo było tu wielu fanów. Dziękuję mojemu zespołowi, Jarkowi, LOTOS Rally Team lideruje – powiedział na mecie nowy lider ERC. Drugi na odcinku był Michel (+4,5s), a trzeci zwycięzca rajdu, Bryan Bouffier (+5,3s). – Było świetnie, to dla mnie wyjątkowe. To pierwszy rajd, który wygrałem w Polsce wiele lat temu. Wielkie zwycięstwo dla mnie. Myślę, że dzisiaj będziemy mieć wielką imprezę – powiedział Francuz.

Bryan Bouffier i Gilbert Dini zwyciężyli w 26. Rajdzie Rzeszowskim z przewagą 38,5s nad Kajetanowiczem i Baranem oraz 55,6s na Griebelem i Kopczykiem. W pierwszej piątce rajdu znaleźli się także Grzyb z Browińskim (+1:08,8s) oraz Michel z Degoutem (+1:45,1s). W klasyfikacji Mistrzostw Polski na pierwszym miejscu także Bouffier i Dini. Dalej sklasyfikowani zostali Kajetanowicz / Baran, Grzyb / Browiński, Habaj / Dymurski (+3:14,1s) oraz Kasperczyk i Syty (+4:42,9s).

 

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry