Kategoria: WRC

Rajd Polski bez Krisa Meeke’a, ale z Andreasem Mikkelsenem

fot. wrc.com

Kris Meeke nie pojawi się za kierownicą C3 WRC podczas zbliżającego się Rajdu Polski – poinformował Citroën. W zamian, w barwach zespołu powtórnie pojedzie Andreas Mikkelsen. Decyzja władz teamu, podjęta w porozumieniu z kierowcą, była spowodowana słabymi rezultatami.

Po serii rozczarowujących wyników poprosiliśmy Krisa Meeke’a o to, aby nie brał udziału w następnym rajdzie. Kris zaakceptował decyzję wiedząc, że robimy to w interesie zespołu i chcielibyśmy podziękować mu za jego zrozumienie. Ta przerwa pozwoli mu na naładowanie akumulatorów i wyeliminowanie presji przed Rajdem Finlandii. W zeszłym roku wygrał w Finlandii po dobrym przygotowaniu, więc mamy nadzieję, że wróci do rywalizacji mocniejszy. Ta zmiana w składzie oznacza, że ​​możemy nadal współpracować z Andreasem. Pierwszy jego start (na Sardynii – przyp. red.) był raczej treningiem, niż właściwymi zawodami. Drugi rajd daje mu szansę wykorzystania wiedzy na temat rywalizacji z czołówką. Szczególnie lubi Rajd Polski od czasu, kiedy wygrał go w zeszłym roku

– mówił szef zespołu Citroëna, Yves Matton.

Meeke w ostatnim Rajdzie Sardynii zaliczył rolkę. Niepowodzenia przytrafiały mu się także w kilku poprzednich rundach. Kierowca obecnie zajmuje 10. miejsce w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 27 punktów (25 za wygraną w Meksyku i 2 uzyskane na Power Stage w Szwecji).

 

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry