Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
Najnowszy Ford Fiesta R5 czeka na oficjalny test w Rajdzie Estonii
Oliver Ciesla zachwycony zaangażowaniem organizatorów Rajdu Safari
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS

Rajd o Puchar Gminy Hażlach 2018 już 2 grudnia – zapowiedź

Drugiego grudnia do Gminy Hażlach po czternastu miesiącach przerwy powrócą emocje związane z Rajdowym Pucharem Śląska El-Install. Rajd o Puchar Wójta Gminy Hażlach 2018 tym razem będzie szóstą rundą pucharu w tym sezonie.
Wiele załóg ma ostatnią szansę na walkę o decydujące punkty w klasyfikacji rocznej podczas tego wydarzenia. W tym roku organizatorzy przygotowali trzy odcinki specjalne, jak przystało na Rajdowy Puchar Śląska, będą bardzo wymagające. Trasa zawodów przebiega po wąskich i krętych drogach Gminy Hażlach.
Rajd podzielono na trzy odcinki OS1 o dł. 2,4 km, OS-2 o dł. 2,5 km i OS-3 o dł. 2,9 km, każdy z tych odcinków załogi pokonają czterokrotnie, co sprawia, że przed załogami czeka przeszło 31 km rywalizacji. Do rajdu zgłosiło się 72 załogi a cała rywalizacja została podzielona na siedem klas. Wielu miłośników rajdów oraz rodzimej motoryzacji ucieszy fakt, że do rajdu zgłosiło się aż 12 załóg klasy K5, czyli klasy markowej Fiata 126p. Starty tych samochodów może nie należą do najszybszych, ale nie są pozbawione wielkich emocji i zawsze cieszą kibiców w naszym kraju. W dzisiejszych czasach możliwość podziwiania aż tylu „Maluszków” w jednym rajdzie to naprawdę wielkie wydarzenie.  Rajd o Puchar Wójta Gminy Hażlach to nie tylko klasa K5, to również wielkie emocje w najmocniejszej klasie K4, gdzie będzie można zobaczyć takie rajdowe maszyny jak Subaru Impreza czy Mitsubishi Lancer Evo oraz Audi .

W Gminie Hażlach Rajdowy Puchar Śląska El-Instal zawita tradycyjnie pod nazwą „Rajd o Puchar Wójta Gminy Hażlach” Tradycyjnie też podczas tej rundy zawodnicy o ostatnie sekundy powalczą już po zmierzchu, co zawsze jest wielkim wyzwaniem dla rywalizujących załóg. Po zmierzchu rozstrzygnie się też rywalizacja na ostatnim odcinku, który zostanie specjalnie nagrodzony. Załoga za najszybszy przejazd zamykającej zawody próby otrzyma Puchar Hażlaskiego Nietoperza.

Wielkie podziękowania za promocję sportu w tym regionie należą się władzom gminnym w tym panu Grzegorzowi Sikorskiemu Wójtowi Gminy Hażlach . Serdeczne podziękowania za zaangażowanie należą się też dla Sołtysów sołectw, Policji oraz Straży Pożarnej i służbom medycznym, które zadbają o szybką pomoc medyczną.
Rajd dla kibiców rozpocznie się o godzinie 10:30 a zakończy rozdaniem nagród o godzinie 19. Strefa serwisowa znajdować się będzie na terenie firmy Jp.Cover w Kaczycach ul Morcinka 17. Ze względów bezpieczeństwa mapki całego rajdu zostaną opublikowane na profilu FB Rajdowego Pucharu Śląska oraz stronie rajdowka.pl

Fot.: Wojciech Anusiewicz
Do Góry