Plan zrealizowany w 100% – Arkadiusz Lechoszest po 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej 2019
Paweł Sławik z JCB Interhandler kontynuuje starty w sezonie 2019
Damian Drapikowski wygrywa o włos drugą rundę Tarmac Masters!
1. Rajd Ziemi Głubczyckiej 2019 – wypowiedzi zawodników
Duet Adam Sroka i Krystian Woźniak bezkonkurencyjni w 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Rajd Niemiec 2018 (OS 1): niesamowity Rovanperä. Kajto czwarty w WRC2

fot. facebook/KalleRovanperä

Ott Tänak i Martin Järveoja – to zdobywcy najlepszego czasu podczas pierwszego odcinka specjalnego Rajdu Niemiec. Estończycy najszybciej pokonali 2-kilometrową asfaltową próbę na obrzeżach St Wendel. Zaledwie 0,1s stracili do nich Kalle Rovanperä i Jonne Halttunen, jadący Fabią R5! Załoga ta była jednocześnie najszybsza w WRC2. 0,4s stracili do liderów Dani Sordo i Carlos Del Barrio. Czwarty czas, również w samochodzie klasy R5, wykręcił Jan Kopecký (+0,6s). Piąty rezultat należał do Ogiera (+0,9s). Zaraz za nim ukończył Mikkelsen (+1,0s), Breen (+1,1s), Scandola (1,3s). Dziewiąty ukończył pierwszy z polskich duetów – Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak (+1,4s). Czołową dziesiątkę zamknął Lappi ex aequo z Camillim (+1,5s).

Na problemy z niepełną mocą silnika narzekał Østberg. Latvala przesunął balę słomy na rondzie. – Nie wiem, samochód nie zaczął ślizgać się tak, jak myślałem, a potem zahaczyłem balę. To nie koniec świata – mówił.

W WRC2 więc, pierwszy jest Rovanperä, drugi Kopecký (+0,5s), trzeci Scandola (+1,2s), a czwarty Kajetanowicz (+1,3s). Druga z polskich załóg – Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur wywalczyła ósmą lokatę w klasie (+3,3s).

Trzeci najszybszy czas odcinka uzyskał Veiby w Fabii R5. Nie jest on jednak klasyfikowany w WRC.

Wypowiedzi zawodników po OS 1:

Suninen: na tym odcinku czułem dużą podsterowność i musiałem zbyt mocno pociągać hamulec ręczny.

Breen: było miło, po prostu dobrze się bawiłem. Dorastałem na asfalcie, to jest to, co kocham.

Evans: naprawdę nie mogę się doczekać rajdu, odcinki wyglądają świetnie, więc poczekajmy i zobaczmy.

Sordo: w tym roku radzimy sobie całkiem nieźle. Jesteśmy tutaj, by walczyć, zobaczmy jutro, to długi dzień i długi rajd.

Lappi: jestem trochę zdezorientowany, czułem się okropnie. Jeśli chodzi o jutro: to wyzwanie. Pod pewnymi względami podoba mi się to, dlatego że lubię stawiać czoła wyzwaniu.

Tänak: to było okropne, nigdy nie było tak złego super oesu. Jest ciasno w tych samochodach i jest tak dużo podsterowności.

Ogier: wszędzie są bale, więc łatwo jest uderzyć, nie jest to bardzo przyjemny odcinek. Jest powolny, ale prawdziwy rajd zaczyna się jutro.

Neuville: to nie ma znaczenia, ale spodziewałem się mieć trochę mniejszą przyczepność i problemy z przegrzewaniem, co nie było łatwe. Patrząc w przyszłość, będzie ciężko. Zawsze jest miło widzieć fanów, zapowiada się dobry występ dla nich i mam nadzieję, że zdobędę kilka punktów do mistrzostw.
Do Góry