Kategoria: WRC

Rajd Niemiec 2017: M-Sport wystawi pięć Fiest R5

Już w przyszłym tygodniu powrócą emocje związane z Rajdowymi Mistrzostwami Świata. Tym razem załogi przeniosą się do Niemiec, gdzie zostanie rozegrana kolejna asfaltowa runda tegorocznego sezonu. Zespół M-Sport wystawi tam pięć Fiest R5, którymi pojadą: Teemu Suninen, Éric Camilli, Gus Greensmith, Pierre-Louis Loubet oraz Jon Armstrong.

Teemu Suninen:

Mam dobry feeling z poprzednich rajdów i myślę, że możemy być usatysfakcjonowani z naszego szutrowego sezonu. Teraz czas na asfalt, a w Niemczech powrócimy do kategorii WRC 2. Dla nas nie ma znaczenia w jakiej kategorii rywalizujemy – wyzwanie pozostaje takie samo i musimy pokazać naszą prędkość. Ten rajd zawsze był trudny. Nie ma tam zbyt wiele czystego asfaltu, a warunki zmieniają się cały czas.

Éric Camilli:

W przyszłym tygodniu wracamy do WRC 2 i wracamy na asfalt, co będzie miłą zmianą. Naprawdę zaczynam kochać rajdy szutrowe, ale na asfalcie czuję się bardziej jak w domu. Swój debiut w WRC miałem właśnie podczas Rajdu Niemiec, więc zawsze miło jest tam wrócić. Drogi w Niemczech są bardzo wymagające, ale jeśli poczujesz się na nich dobrze, dają one wiele frajdy. Już nie mogę się doczekać tego wyzwania.

Gus Greensmith:

Powrót na asfalt jest jak powrót do domu. Zanim przeszedłem do rajdów, trenowałem na gokartach, więc na tej nawierzchni czuję się najbardziej naturalnie. Przed Rajdem Niemiec trenowałem przez dwa dni z trenerem Formuły 1, Robem Wilsonem, co było bardzo przydatne. Świetnie było wykorzystać czyjeś doświadczenie i wypróbować kilka nowych technik, które będę chciał zastosować w przyszły weekend. To będzie mój pierwszy start autem R5 na asfalcie, więc nie wiem, gdzie będziemy się plasować. To nie jest łatwy rajd i trzeba być bardzo sprytnym, by uniknąć tu błędów.

Pierre-Louis Loubet:

Bardzo się cieszę, że w przyszłym tygodniu wracamy na asfalt. Fiesta R5 bardzo dobrze sprawowała się na Korsyce, więc nie mogę się doczekać Rajdu Niemiec i zobaczenia, do czego jesteśmy zdolni. Do tego rajdu bardzo mocno przygotowałem się fizycznie oraz oglądając materiały wideo. Wiele odcinków w tym roku będzie nowych, ale zawsze ważne jest, by przeanalizować materiały i poczuć cały rajd. Będzie tam bardzo wielu dobrych zawodników, więc poziom będzie bardzo wysoki. Wyzwaniem będzie natychmiastowe złapanie rytmu. Będzie wiele zmian w tempie i ważne jest, aby wiedzieć, jak sobie z tym poradzić. Jak zawsze chcemy dać z siebie wszystko i mamy nadzieję na dobry wynik.

Jon Armstrong:

Jestem podekscytowany, że w końcu odbiorę swoją pierwszą nagrodę. To dla mnie i Noela spełnienie marzeń. Jestem wdzięczny M-Sportowi i firmie DMACK za tę niesamowitą szansę. Nie mam doświadczenia w aucie R5, ale już nie mogę się tego doczekać. W tym roku wystartowałem w tylko dwóch rajdach, ale przed nami testy, które pomogą mi w odpowiednim wyczuciu auta. Aby dobrze się przygotować trenowałem także na siłowni oraz w symulatorze, gdzie zapoznawałem się z Fiestą R5. W tamtym roku pierwszy raz wystartowałem w Rajdzie Niemiec i uważam, że to świetna impreza. Jest tam wiele typów odcinków specjalnych, a pogoda może utrudnić wyczucie poziomu przyczepności. To będzie wyzwanie, ale już nie mogę się doczekać, kiedy to się zacznie. Zawsze chcę wypaść jak najlepiej i byłoby świetnie być na szczycie tabeli WRC 2, ale musimy być realistami. Cała czołówka tych mistrzostw będzie na tym rajdzie, więc po prostu musimy się skupić na sobie – na poprawianiu się z odcinka na odcinek i byciu coraz szybszym.

 

 

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry