Craig Breen i Paul Nagle dołączają do Hyundaia w Rajdzie Finalndii 2019!
76. Rajd Polski 2019 to walka nie tylko w „generalce”
„Mam ogromny apetyt na rozwój” – Beata Borowicz podsumowuje start w 4. rundzie MPRC 2019
Kuchar, Mazurkiewicz, Sokulski i Budzyński wygrali finały IV rundy Oponeo MPRC!
4. runda MPRC 2019: zacięta rywalizacja w czasie kwalifikacji w Toruniu
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Rajd Nadwiślański 2019: Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski – „te odcinki mają całkowicie inną charakterystykę”

Na przełomie maja i czerwca Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski zawitają do Puław, będących bazą drugiej rundy cyklu – Rajdu Nadwiślańskiego. Tym razem rywalizacja rozegra się na 6 odcinkach specjalnych o łącznej długości nieco ponad 100 kilometrów. Jak podkreślają zawodnicy, trasy Rajdu Nadwiślańskiego mają szczególną charakterystykę, ze względu na trudną do przewidzenia przyczepność.

Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski przystępują do drugiej tegorocznej rundy RSMP po bardzo udanym występie w Rajdzie Świdnickim, w którym zajęli piątą lokatę. W rejonie Puław załoga – wspierana przez Poliamid Plastics, eSky, Michelin, Rallytechnology, Fuchs, Auto Moto Klub Kłodzko i Events Control – stawia sobie podobny cel. Kluczowe są kolejne kilometry w czteronapędowym samochodzie i sprawdzenie się na tle mocnej stawki załóg w autach R5, ponownie liczącej 11 pozycji.

Sylwester Płachytka: Ruszamy z kolejną rundą RSMP, którą jest Rajd Nadwiślański. Mamy z Jackiem dobre przeczucia i nastawienie, chcemy zacząć spokojnie i z kilometra na kilometr budować prędkość. Cel jest bardzo podobny, jak na Rajdzie Świdnickim – przejechać jak najwięcej kilometrów oesowych i znaleźć się na mecie w Puławach. Ostatnio mieliśmy okazję uczestniczyć w tym rajdzie w 2014 roku. Te odcinki mają całkowicie inną charakterystykę, niż chociażby na naszym domowym Dolnym Śląsku, więc koncentracja i skupienie muszą być na najwyższym poziomie Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy w najbliższy weekend do Puław!

Jacek Nowaczewski: Już za kilka dni wystartujemy w drugiej rundzie RSMP, czyli Rajdzie Nadwiślańskim. Odcinki zlokalizowane w okolicach Puław wymagają dużej koncentracji, ponieważ asfalt w tych rejonach jest naprawdę bardzo śliski i zdradliwy. Nasz plan to rozważna jazda i oczywiście meta oraz utrzymanie piątej pozycji w klasyfikacji generalnej cyklu. Trzymajcie kciuki!

Fot. Łukasz Kufner
Do Góry