Kategoria: RSMP

Rajd Nadwiślański 2018 (OS 1): Kasperczyk i Syty pierwszymi liderami!

Tomasz Kasperczyk i Damian Syty liderują po pierwszym odcinku specjalnym Rajdu Nadwiślańskiego! Zawodnicy na początek zmierzyli się z próbą Puławy, o długości 2,67 km. 0,4s za załogą Tiger Energy Drink Rally Team znaleźli się Jakub Brzeziński i Kamil Kozdroń. Pierwszą trójkę uzupełnili Filip Nivette i Kamil Heller, którzy stracili do zwycięzców 1,3s. Pechowy debiut w Fabii R5 zaliczyli Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec. Załoga na jednym z nawrotów uszkodziła prawe tylne koło, przez co zawodnicy stracili prawie pół minuty do Kasperczyka.

Czwarty czas na pierwszym odcinku specjalnym osiągnęli Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk. 3,4s za nimi sklasyfikowano Polońskiego i Sitka. Szósty czas w generalce i drugi w klasie OPEN N uzyskali Marcin Słobodzian i Grzegorz Dachowski (+6,5s). Dalsze miejsca zajęli: Byśkiniewicz / Wisławski (+7,0s), Łata / Roik (+7,4s), Krupa / Martynek (+8,6s) oraz Nowak / Grzelka (+12,1s).

Wśród aut napędzanych na jedną oś najszybciej trasę pierwszego odcinka specjalnego przejechali Strychalski i Pochroń. Załoga Nissana 350z zajęła jedenaste miejsce w generalce (+13,1s). W klasie czwartej odcinek na swoje konto zapisali Bonder z Gerberem. Załogi Wróblewski / Spentany oraz Jurecki / Trela zostały ukarane dodaniem do ich czasu dziesięciu sekund.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry