Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Rajd Monte Carlo 2019 (OS 6-8)- Neuville traci prowadzenie! Liderem Ogier

Druga i ostatnia pętla piątkowej rywalizacji w Rajdzie Monte Carlo, to dwa wygrane odcinki specjalne przez debiutującego w Hyundaiu i20 Coupe WRC Sebastana Loeba oraz konsekwentna jazda rodaka Sebastiana Ogiera, który wskoczył na fotel lidera, spychając Neuvilla. Jednak różnica pomiędzy tą dwójką, to tylko dwie sekundy!

Drugą piątkową pętle Rajdu Monte Carlo otworzył odwołany na początku dnia oes VALDROME – SIGOTTIER 2 (20,04km), na którym Sebastian Ogier po raz kolejny pokazał klasę i umiejętności, uzyskując najlepszy czas. Za Francuzem dojechał Jari Matti Latvala, który wykręcił taki sam rezultat jak mistrz świata. Na podium klasyfikacji odcinka znalazł się jeszcze Andreas Mikkelsen (+0,4s). Lider rajdu Thierry Neuville popisał się czwartym rezultatem, ze stratą dwóch sekund do lidera.

Siódmym odcinkiem specjalnym była próba ROUSSIEUX – LABOREL 2 (24,05 km), tutaj do głosu doszedł ponownie „Super Seb”-„Wiedziałem, że to dobry przejazd odcinka specjalnego. Na poprzednim straciłem czas ze względu na wybór opon, ale wróciliśmy” – mówił za metą Loeb. Najszybciej przejechał ponad dwadzieścia kilometrów i wypracował 4,4s przewagi nad drugim Elfynem Evansem i trzecim Sebastianem Ogierem (+9,3s) – Z czwartym czasem na mecie pojawił się Teemu Suninen(+20,4s), który po czwartkowych przygodach, zbiera doświadczenie na trasach „monte”. Najlepszą piątkę uzupełnił Thierry Neuville (+24,7s).

Zamykający piątkową rywalizację OS8 CURBANS – PIEGUT 2 (18,47 km) padł łupem Belga, który o 7,2s pokonał drugiego Otta Tanaka, trzeci uplasował się Jari Matti Latvala (+9,3s), ponownie w czwórce zobaczyliśmy również Mikkelsena (+9,7s). Z nieco większą stratą na mecie znalazł się Sebastian Ogier (+12,0s) – „Thierry mocno naciskał, jechałem ostrożnie na oblodzonych sekcjach, nie mam już żadnych kolców” – mówił za linią mety oesu mistrz świata.

W klasyfikacji generalnej Rajdu Monte Carlo na prowadzeniu jest Sebastian Ogier, który wypracował dwie sekundy przewagi nad Thierrym Neuvillem. Trzeci Andreas Mikkelsen traci już ponad minutę (+1:17,7s). Za podium znaleźli się Jari Matti Latvala (+1:25,1s) i Sebastian Loeb (+1:25,9s) i raczej to pomiędzy tą piątką rozegra się walka o zwycięstwo w pierwszej rundzie WRC.
Do Góry