Kategoria: WRC

Rajd Monte Carlo 2018 (OS 3-5): awans Tänaka i problemy Hyundaia

Pierwszej piątkowej pętli Rajdu Monte Carlo do udanych nie zaliczą kierowcy Hyundaia. Neuville złapał kapcia, Mikkelsen miał problemy z alternatorem, a Sordo źle dobrał opony. Duże straty poniósł także Breen, który miał problemy z hamulcami. Po sześciu odcinkach specjalnych na prowadzeniu jest Ogier. Ott Tänak awansował na drugą pozycję.

Na OS3 swoje pierwsze oesowe zwycięstwo w zespole Toyoty wywalczył Tänak. 3,9s do Estończyka stracił lider rajdu, Sébastien Ogier. Odcinkowe podium uzupełnił jego zespołowy kolega, Elfyn Evans (+5,4s). Kolejne miejsca zajęli Sordo (+8,3s) i Latvala (+11,0s). Ponad pół minuty stracił Thierry Neuville. Dziesięć kilometrów przed metą Belg złapał kapcia. Na problemy narzekał także Craig Breen. – Nie mam hamulców. Uderzyłem w kamień i coś się zepsuło – mówił IrlandczykPo czwartym odcinku specjalnym z rywalizacji musiał wycofać się dotychczasowy wicelider rajdu, Andreas Mikkelsen. W jego samochodzie zawiódł alternator.

Czwarty odcinek specjalny padł łupem Ogiera. W pierwszej trójce znaleźli się także Neuville (+1,9s) i Tänak (+4,0s). 4,5s do Estończyka stracił Dani Sordo. Piąty był Elfyn Evans (+12,4s). Z rywalizacji odpadł Teemu Suninen. Kierowca Forda Fiesty R5 wypadł z trasy i nie mógł kontynuować jazdy.

Pętla zakończyła się przeszło 15-kilometrowym odcinkiem Vaumeilh – Claret, na którym najszybciej pojechał Elfyn Evans. Zaledwie 0,3s stracił do niego Tänak, a 0,7s Neuville. W pierwszej piątce znaleźli się także Ogier (+2,4s) i Latvala (+3,5s). – Nie jestem zadowolony ze swojej jazdy na tym odcinku. Było bardziej sucho niż się spodziewałem. Supermiękkie opony nie były najlepsze, więc jechaliśmy bezpiecznie. Ogólnie to nie była zła pętla – powiedział lider rajdu, Sébastien Ogier.

KLASYFIKACJA GENERALNA PO PIĄTYM ODCINKU SPECJALNYM:

  1. Sébastien Ogier i Julien Ingrassia (1:21:56,3s, Ford Fiesta WRC ’17)
  2. Ott Tänak i Martin Järveoja(+40,4, Toyota Yaris WRC)
  3. Dani Sordo i Carlos del Barrio (47,5s, Hyundai i20 Coupe WRC)
  4. Esapekka Lappi i Janne Ferm (+1:04,6s, Toyota Yaris WRC)
  5. Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila (+1:17,3s, Toyota Yaris WRC)
  6. Kris Meeke i Paul Nagle (+2:45,1s, Citroën C3 WRC)
  7. Bryan Bouffier i Xavier Panseri (+2:58,8s, Ford Fiesta WRC ’17)
  8. Elfyn Evans i Daniel Barritt (+4:24,4s, Ford Fiesta WRC ’17)
  9. Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (+4:50,3s, Hyundai i20 Coupe WRC)
  10. Craig Breen i Scott Martin (+5:08,4s, Citroën C3 WRC)

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry