Kategoria: WRC

Rajd Monte Carlo 2018 (OS 13): Ogier liderem po sobocie. Lappi odzyskał pozycję

Sébastien Ogier i Julien Ingrassia utrzymali prowadzenie w Rajdzie Monte Carlo i po sobotnich zmaganiach mają 33,5s przewagi nad Ottem Tänakiem. Po dzisiejszym przebiciu opony, Esapekka Lappi zdołał odzyskać swoją pozycję i zepchnął Krisa Meeke’a na szóste miejsce. Thierry Neuville na koniec dnia może się cieszyć z awansu na siódme miejsce.

Na trzynastym odcinku specjalnym najlepszy czas wykręcił Thierry Neuville. 2,1s stracił do niego Evans, a 2,2s Breen. Czwarty rezultat należał do Lappiego (+4,2s), który dzięki temu powrócił na czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej. Czołową piątkę uzupełnił jego zespołowy kolega, Jari-Matti Latvala (+9,1s). Wicelider rajdu, Ott Tänak stracił na tym odcinku równo dziesięć sekund, co zaowocowało szóstym rezultatem. Miejsca siedem, osiem, dziewięć i dziesięć zajęli kolejno: Meeke (+12,0s), Ogier (+16,0s), Bouffier (+22,0s) i Mikkelsen (+27,1s).

KLASYFIKACJA GENERALNA PO OS 13:

  1. Sébastien Ogier i Julien Ingrassia (3:30:30,9s, Ford Fiesta WRC ’17)
  2. Ott Tänak i Martin Järveoja(+33,5s, Toyota Yaris WRC)
  3. Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila (+1:32,7s, Toyota Yaris WRC)
  4. Esapekka Lappi i Janne Ferm (+4:38,5s, Toyota Yaris WRC)
  5. Kris Meeke i Paul Nagle (+4:40,1s, Citroën C3 WRC)
  6. Elfyn Evans i Daniel Barritt (+5:00,2s, Ford Fiesta WRC ’17)
  7. Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (+5:33,6s, Hyundai i20 Coupe WRC)
  8. Bryan Bouffier i Xavier Panseri (+5:43,4s, Ford Fiesta WRC ’17)
  9. Craig Breen i Scott Martin (+8:49,0s, Citroën C3 WRC)
  10. Jan Kopecký i Pavel Dresler (+14:04,4s, Skoda Fabia R5)

Wypowiedzi po OS13:

Craig Breen: miło było jechać po czystej drodze. Naprawdę mi się podobało. Dobrze czułem auto, ale nie poświęciłem się w pełni w kilku miejscach.

Thierry Neuville: starałem się przejechać dobry odcinek. Nie jestem pewien, czy dobór opon był dobry, ale OK, kompromis.

Elfyn Evans: było OK, ale po zaledwie dwóch autach przede mną na trasie było już dużo brudu. Dobry odcinek, ale miejscami było ślisko.

Kris Meeke: to był dobry odcinek, ale zgasiłem auto na nawrocie i straciłem jedną lub dwie sekundy.

Esapekka Lappi: dobrze. Teraz było łatwiej, niż gdy jechaliśmy ten odcinek w czwartek.

Andreas Mikkelsen: na trasie było bardzo dużo brudu, a my i tak nie mogliśmy tu wiele zyskać. Czekamy tylko na Power Stage, dlatego nie podejmujemy ryzyka.

Sébastien Ogier: wszystko idzie zgodnie z planem. Chciałem być dzisiaj trzydzieści sekund z przodu. Na trasie było dużo brudu, a mój opon raczej nie był perfekcyjny.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry