Kategoria: WRC

Rajd Monte Carlo 2018: Kopecký w nowych barwach

Jan Kopecký, wieloletni kierowca zespołu Škody wystartuje w Rajdzie Monte Carlo i powalczy o pierwsze tegoroczne zwycięstwo w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Samochód mistrza Czech będzie oklejony w jego narodowe barwy, które zespół przygotował z okazji stulecia powstania Czechosłowacji. Obok doświadczonego duetu Kopecký / Dresler do walki w barwach zespołu Škoda Motorsport, staną dwie juniorskie załogi: Kalle Rovanperä / Jonne Halttunen i Ole Christian Veiby / Stig Rune Skjaermoen. Mistrzowie Czech zostali zgłoszeni w kategorii WRC2, a młodzi kierowcy pojadą w klasie RC2, aby nabyć doświadczenia na wymagających trasach Rajdu Monte Carlo.

 Michal Hrabánek, szef zespołu:

Dobry wynik, na który liczymy ze strony Jana Kopecký’ego, podtrzyma naszą zwycięską passę z poprzedniego sezonu. Po zeszłorocznym dublecie, który ustrzelili Andreas i Jan, z niecierpliwością czekam na tegoroczną rywalizację. Oprócz triumfu w klasie chłopaki zajęli odpowiednio 7. i 8. pozycję w klasyfikacji generalnej rajdu, pokonując znacznie mocniejsze załogi w samochodach klasy WRC. Wierzę, że Jan może powtórzyć zeszłoroczny wynik naszego zespołu.

Rajd Monte Carlo to przede wszystkim zmienne warunki, lód oraz śnieg, przy których wybór opon okazuje się kluczem do sukcesu. W przeciwieństwie do 35-letniego Czecha, dla którego to już siódmy występ w tej imprezie, młody Kalle Rovanperä stanie na starcie rajdu jako debiutant, a Ole Christian Veiby po raz pierwszy pojedzie w Monte Carlo samochodem z napędem na cztery koła.

Każdy kierowca nominuje do końcowego wyniku klasyfikacji WRC2 siedem rajdów. Oznacza to, że pozostałe sześć rund nie ma wpływu na klasyfikację sezonową. Takie rozwiązanie pozwala naszym młodym kierowcom na zdobycie doświadczenia bez większej presji, jeśli chodzi o wyniki

– zauważa Hrabánek.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry