Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: PPC, RO, KJS, RSMŚl

Rajd Mikołowski: oficjalnym zwycięzcą Cieślak

Nieco ponad trzy tygodnie po zakończeniu pierwszej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska poznaliśmy oficjalne wyniki. Klasyfikację generalną 4. Rajdu Mikołowskiego wygrali Szymon Cieślak i Paweł Pochroń, jadący Hondą Civic Type-R. Pokonali oni o 8,5s Piotra Marciniaka z Aliną Biernot (Peugeot 206) i o 16,4s Jakuba Szewczyka z Maciejem Wilkiem (Honda Civic Type-R).

Przypomnijmy, że publikacja oficjalnych wyników zawodów została odłożona w czasie po kilkugodzinnych obradach Zespołu Sędziów Sportowych. Nie udało się wtedy ostatecznie wyjaśnić wszystkich protestów i odłożono publikację oficjalnych wyników do momentu, w którym zbierze się Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego w Katowicach. Ta zebrała się kilka dni temu i ostatecznie ogłosiła wyniki.

Czwartą pozycję zajął duet Adrian Jurasz i Maciej Miklaszewski (+34,8s, Renault Clio), piąte miejsce Michał Kwieciński i Sebastian Dwornik (+45,5s, Honda Civic Type-R). Jakub Lesiak z Łukaszem Biernotem dojechali na szóstej pozycji (+45,6s, Honda Civic Type-R), Krzysztof Konar i Piotr Krzystanek na siódmej (+48,7s, BMW E30 318is). Tym samym samochodem rywalizowali Mariusz Preś i Łukasz Szterleja (+52,2s). Dziewiąte miejsce należy do duetu Krzysztof Borowiecki i Mateusz Martynek (+56,7s, Honda Civic Type-R), dziesiątkę zamknął Kamil Bolek i Marcin Gaś (+1:04,3s, Renault Clio Sport).

W K4 triumfował Szymon Cieślak, w K3 Marek Sąsiadek. Puchar Peugeot/Citroen to zwycięstwo Jakuba Mrozka, klasę Legend wygrał Arkadiusz Kula, klasę R Dariusz Lamot. W Pucharze Cento Rally najlepszy Grzegorz Pasterak, w RO4-31 Marcin Żarnowski, w OPEN Marcin Józków. Klasyfikację Gość wygrał Łukasz Habaj.

Zobacz oficjalne wyniki rajdu
Do Góry