Kategoria: WRC

Rajd Meksyku 2018: kary dla Loeba, Neuville’a i Ogiera

Tegoroczny Rajd Meksyku miał zaskakujący ciąg dalszy już po zakończeniu ostatniego odcinka specjalnego. Za potrącenie szykany na Power Stage’u Sébastien Ogier otrzymał dziesięć sekund kary, przez co stracił wywalczone przez siebie dodatkowe cztery punkty. Sytuacja może jednak ulec zmianie, gdyż zespół mistrza świata, M-Sport Ford WRT, złożył już odwołanie od tej decyzji.

Sébastien Ogier:

Pracujemy nad wyjaśnieniem tego, ponieważ to nie było celowe działanie. Przed startem odcinka to właśnie ja zapytałem o wyjaśnienie tego, co się stanie, gdy dotknę szykany. Powiedziałem Julienowi, że powinniśmy zasugerować organizatorom, by nalać wody do barierek. Szkoda, że tego nie zrobiłem. Według mnie dziesięć sekund kary nie pasuje do tego, co zrobiliśmy.

Kary pieniężne obciążyły portfele Sébastiena Loeba oraz Thierry’ego Neuville’a. Pierwszy z nich został ukarany za nie wciśnięcie odpowiedniego przycisku na panelu bezpieczeństwa, kiedy na czternastym odcinku specjalnym musiał zmienić oponę. W Hyundaiu i20 Coupe WRC belgijskiego kierowcy stwierdzono, że między serwisem B a C nie był podłączony odpowiedni czujnik od FIA. Obaj kierowcy muszą zapłacić po dwa tysiące euro kary.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry