Kategoria: ERC

Rajd Lipawy 2017: triumf Griazina i Fedorova, Habaj i Dymurski na podium

Nikołaj Griazin i Jarosław Fedorov zwyciężyli w Rajdzie Lipawy, ostatniej rundzie tegorocznych mistrzostw Europy. Na podium znaleźli się także debiutujący w ERC Kalle Rovanperä i Jonne Halttunen. Trzecie miejsce zajęli Łukasz Habaj i Daniel Dymurski! Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran wycofali się z rajdu przed jedenastym odcinkiem specjalnym.

Dla Griazina to pierwsze zwycięstwo w rajdzie zaliczanym do Mistrzostw Europy. 20- latek prowadził w rajdzie nieprzerwanie od piątego odcinka specjalnego. Przez cały rajd o zwycięstwo walczył także Kalle Rovanperä. Dla młodego Fina był to pierwszy start za kierownicą Forda Fiesty R5. Przed jedenastym odcinkiem specjalnym z rajdu wycofali się Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran. Odcinek został odwołany przez katastrofę śmigłowca w okolicach trasy rajdu.

Aleks Zawada i Grzegorz Dachowski zajęli piąte miejsce w klasie ERC Junior U27. Dariusz Poloński i Balbina Gryczyńska ukończyli rajd na szóstej pozycji w klasie ERC 3.

W klasie ERC Junior U27 rajd wygrał Chris Ingram, co pozwoliło mu na zdobycie mistrzostwa Europy. W ERC 2 koronę mistrzowską założy Tibor Érdi.

Nieoficjalne wyniki Rajdu Lipawy 2017: 1. Griazin, 2. Rovanperä (+18,5s), 3. Habaj (+2:52,8s), 4. Suárez (+3:00,9s), 5. von Thurn und Taxis (+5:32,3s), 6. Nitišs (+6:15,1s), 7. Vaškys (+8:17,9s), 8. Kristensson (+8:22,7s), 9. Érdi (+8:30,5s), 10. Ingram (+8:55,3s).