Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Rajd Liepaja 2019: Oliver Solberg na prowadzeniu, Polacy w czołówce

Trzecia runda Rajdowych Mistrzostw Europy zorganizowana na szutrach w Lipawie może być małym zaskoczeniem, ponieważ na prowadzeniu jest Oliver Solberg, debiutant w Volkswagenie Polo GTI R5 na luźnej nawierzchni.

Młody Norweg startujący z łotewską licencją po pięciu odcinkach specjalnych prowadzi z przewagą 9,7s nad drugim Aleksiejem Łukaniukiem. Trzecie miejsce zajmuje Sesks, który traci już 24,9s do lidera. Za podium uplasował się Chris Ingram (+36,5), dalej w klasyfikacji jest Łukasz Habaj (+1:02,2s). Szósty po pierwszym etapie plasuje się Filip Mares (+1:14,1s), siódmy dojechał Tsoulftas (+1:51,5s), na ósmym miejscu w tabeli widnieje Hiroki Arai. Tutaj strata do Solberga juniora przekracza już 2 min. Dziewiątka to Adielsson (+2:06,0s), a czołową dziesiątkę zamyka Norbert Herczig (+2:14,8s). Dariusz Poloński prowadzi w pucharze Abartha.

Dariusz Poloński: „Wielka przyjemność, bardzo ładny odcinek. Ponownie mamy małe problemy, ale jesteśmy szczęśliwi, że kończymy pierwszy dzień. Nie mogliśmy dohamować do szykany, ale była już zniszczona 😀 ”

Łukasz Habaj: „Na ostatnim odcinku zrobiłem duży błąd. Prawdopodobnie straciliśmy jedną pozycję, jutro będzie stresująco. Samochód jest w porządku”

Oliver Solberg: Jestem bardzo zadowolony, aż cały trzęsę się. To niewiarygodne!”

 

Fot. Oliver Solberg fanpage
Do Góry