Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC

Rajd Liepaja 2018 (OS 7-9) – pętla dla Griazina

Ostatni dzień rywalizacji w Rajdzie Liepaja rozpoczął się od wysokiego tempa Mikołaja Griazina, który nie dał większych szans rywalom i wygrał pierwszą pętle. Nieco słabiej podróżuje polska załoga Habaj / Dymurski, która przez problemy z oponami wypadła z pierwszej piątki klasyfikacji generalnej.

Niedzielę otworzył odcinek specjalny Canon Biznesa Centrs- IB serviss (6,53km). Zgodnie z przewidywaniami najlepiej na tej próbie poradził sobie Mikołaj Griazin. Był szybszy od Frederika Åhlina (+3,4s) oraz trzeciego Brynildsena (+3,5s). Czwarty na mecie zameldował się Ingram (+3,7s), najlepszą piątkę uzupełnił Kreim (+4,6s), a szóstą lokatę wywalczył Łukasz Habaj (+5,3s) – “dobry początek dnia. Odcinek specjalny był podchwytliwy. Jeśli nie mamy stabilizatora nie możemy jechać szybciej i lepiej” – podsumował Habaj.

OS8 Sixt rent a car 1 (18,35km), to kolejna wygrana Griazina. Na drugiej pozycji linię mety przeciął Ingram (+5,8s), trzeci dojechał Frederik Åhlin (+7,9s), a tuż za podium znalazł się Brynildsen (+9,3s). W najszybszej piątce dojechał Kreim (+10,2s). Tym razem Łukasz Habaj zajął siódmą lokatę, zwracając uwagę na niezbyt odpowiedni dobór opon.

Zamykający pętle drugi przejazd OS Sixt rent a car 2 (18,35km), to popis w wykonaniu Griazina, który mimo niewielkich problemów na trasie wygrał oes z przewagą 3,9s – “Jest dobrze, trochę naciskamy. Mieliśmy kamień na linii przejazdu, próbowałem go ominąć, ale uderzyliśmy w niego delikatnie. Bez przebitej opony po wszystkim było wyśmienicie. Gaz do deski” – mówił za metą Griazin. Drugi na mecie zameldował się Fabian Kreim, trzeci dojechał Frederik Åhlin (+4,1s), czwarty czas należy do Brynildsena (+4,8s), a piątkę zamyka Ingram (+8,3s) – “mieliśmy duży moment na odcinku. Jechaliśmy zbyt szybko i próbowaliśmy ominąć ogromny kamień na trasie. Straciliśmy trochę czasu, samochód wypadł z drogi” – komentował Ingram.

Klasyfikacja generalna po pierwszej pętli:
1.Griazin
2.Ingram (+36,8s)
3.Åhlin (+57,3s)
4.Kreim (+58,6s)
5.Brynildsen (+1:06,6s)

fot.: www.fiaerc.com
Do Góry