Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Rajd Korsyki 2019 – M-Sport Ford World Rally Team aspiruje do podium

M-Sport Ford World Rally Team po przejściu Sebastiana Ogiera do zespołu Citroena jest w trudniejszej sytuacji. Dwaj stali kierowcy ekipy Malcolma Wilsona – Elfyn Evans i Teemu Suninen muszą sami aspirować do miejsc w czołówce. Taki plan na Rajd Korsyki ma Walijczyk, który po sukcesie  w Rajdzie Meksyku, chcę kontynuować dobrą passę. 

M-Sport, który od strony finansowej i wizerunkowej zarządzany jest nadal przez Malcolma Wilsona po zmianie kierownictwa zespołu na Rich Millenera powoli zaczyna wracać do rytmu z 2018 roku, przynajmniej mentalnie, ponieważ zawodnicy zaczynają coraz częściej w swoich wypowiedziach dostrzegać szansę na podium. Rajd Korsyki 2019 dla Elfyna Evansa ma być kolejnym dobrym wynikiem w sezonie, po tym jak w Meksyku zaprezentował konkurencyjne tempo.

„Spędziliśmy dwa dni razem z Teemu Suninenem na testach, które przebiegły zgodnie z planem. Samochód jest naprawdę dobry i powinniśmy mieć odpowiednie tempo. Wszyscy szukamy następnego podium i będziemy pracować tak ciężko, jak to możliwe, żeby to osiągnąć. Wspaniale było stanąć na podium w Meksyku. Ten wynik popchnął nas w klasyfikacji generalnej kierowców. Dzięki temu mamy piątą pozycję na starcie Rajdu Korsyki i musimy to wykorzystać. Tegoroczne zawody, będzie prawdziwym wyzwaniem, ponieważ około 2/3 tras jest zupełnie nowa. Zapoznanie z trasą jest kluczowe, a prace nad dostosowaniem tempa notatek czasu” – podsumował Elfyn Evans.

 
Do Góry