Kategoria: WRC

Rajd Hiszpanii (OS 1-3): Mikkelsen na prowadzeniu

Załogi rozpoczęły rywalizację w Rajdzie Hiszpanii od trzech odcinków specjalnych, w tym od najdłuższej próby Terra Alta, która mierzy blisko czterdzieści kilometrów. Liderem na razie jest Mikkelsen!

Pierwszym odcinkiem specjalnym Rajdu Hiszpanii był OS Caseres 1 (12,50 km). Tutaj najlepiej poradził sobie Ott Tänak, który wyprzedził Østberga (+1,8s) i Neuville’a (+2,1s). Za podium znaleźli się Meeke (+2,7s) oraz Ogier (+3,0s). Na uwagę zasługuje szósty czas Andreasa Mikkelsena, który startuje pierwszy raz w Hyundaiu i20 Coupe WRC. – Aktualnie nie ma wyznaczonej linii na szutrze. Samochód prowadzi się ok, jest dobrze– mówił na mecie zwycięzca OS Caseres1, Tänak.

Drugim odcinkiem w porannej pętli był OS Bot (6,50 km). Na tej krótkiej, szutrowej próbie najszybciej pojechał Meeke, który zostawił za sobą Tänaka (+0,4s), trzeciego Sordo (+0,8s) i czwartego Østberga (+0,8s). W czołowej piątce zmieścił się jeszcze Neuville (+1,0s). – Jestem zadowolony z porannej jazdy. Dobór opon jest dobry. Niestety nie było tak czysto jak oczekiwałem – komentował za metą odcinka Meeke.

Najdłuższy w tej pętli był odcinek Terra Alta1 (38,95 km). Na tym trudnym technicznie, szutrowo-asfaltowym gigancie zabłysnęło dwóch Norwegów. Pierwsze oesowe zwycięstwo w Hyundaiu zapisał na swoje konto Mikkelsen. Drugi dojechał Østberg (+2,7s), a jako trzeci na metę wpadł Ogier (+2,8s). Z nieco większą stratą do lidera dojechali na czwartej pozycji Meeke (+9,6 s) i Sordo z piątym czasem (+10,9s). – Czysty odcinek. Przed startem zmieniłem nieco ustawienia w dyferencjalne i jest lepiej. Czuję się coraz bardziej jak w domu – komentował zadowolony za metą Mikkelsen.

Obecnie liderem Rajdu Hiszpanii jest Mikkelsen. Drugą pozycje zajmuje Østberg (+0,6), trzecie miejsce należy do Ogiera (+4,6s), a czołową piątkę zamykają Tänak(+7,4s) i Meeke (+7,6s). Dalej plasują się: Sordo (+12,3s), Neuville (+15,8s), Latvala (+16,0s), Hänninen (+20,4s) i Evans (+33,5s).

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry