Kategoria: WRC

Rajd Hiszpanii bez Krisa Meeke’a?

Start Krisa Meeke’a w kolejnej rundzie mistrzostw świata – Rajdzie Hiszpanii – stoi pod znakiem zapytania. W rozmowie z redakcją portalu autosport.com szef zespołu Citroën Racing, Yves Matton powiedział, że jedynym potwierdzonym kierowcą na ten rajd jest Stephane Lefebvre.

Yves Matton:

Nie mówimy teraz, kto będzie w Hiszpanii. Jedynym kierowcą, którego mogę potwierdzić jest Stephane. To nie jest coś innego niż mówiliśmy przed rajdem. Nie mówię, że jego (Meeke’a – przyp. red.) tam nie będzie. […] Przed startem tego rajdu daliśmy sobie czas na decyzję do 5 września – to co się tu stało niczego nie zmienia. […] Kris sam powiedział, że popełnił głupi błąd, ale ja muszę powiedzieć, że to był głupi odcinek.

Matton powiedział także, że przyszłość Meeke’a zależy także od ludzi z wyższych stanowisk, co można połączyć z szefem koncernu PSA, Carlosem Tavaresem. Wciąż nieznana jest także przyszłość Andreasa Mikkelsena, choć Matton potwierdził, że możliwe jest dalsze zaangażowanie Norwega, który prowadzi także rozmowy z Toyotą i Hyundaiem na temat startów w przyszłym sezonie. Szef zespołu Citroën Racing odniósł się także do plotek o ewentualnym powrocie do WRC Sébastiena Loeba.

Ciężko jest nam znaleźć dogodny termin na szutrowe testy. Jego wiedza, którą przekazał nam po asfaltowych testach była interesująca i chcielibyśmy uzyskać to samo na szutrze. Czy wróci? Nie możemy odpowiedzieć na to pytanie po jednym dniu testów, kiedy nie mieliśmy nawet porównania z innym kierowcą

– zakończył Matton.

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry