Kategoria: WRC

Rajd Hiszpanii 2017 (OS 4-6): po piątku pierwsza trójka w trzech sekundach!

Druga, piątkowa pętla rozpoczęła się od najlepszego czasu Latvali, dla którego było to pierwsze oesowe zwycięstwo w tym rajdzie. – Tak właśnie chcemy jechać. Zrobiliśmy kilka zmian w czasie serwisu i zorientowaliśmy się, że rano zrobiliśmy coś źle – powiedział Fin. Drugi czas wykręcił Dani Sordo (+0,3s), a trzeci Lappi (+0,9s). Miejsca cztery, pięć zajęli kolejno Østberg (+1,2s) i Mikkelsen (+2,1s), co spowodowało, że pierwszy z nich objął prowadzenie w rajdzie. Poza czołową piątką zameldował się Thierry Neuville (+2,6s). Siódmy był Tänak (+3,5s), ósmy Ogier (+3,6s), dziewiąty Hänninen (+4,9s), a dziesiąty Meeke, który obrócił się na odcinku(+5,3s).

Piąty odcinek specjalny to kolejna zmiana lidera. Tym razem na prowadzenie powrócił Mikkelsen, który uzyskał drugi czas. Norweg stracił 0,8s do Meeke’a. Trzeci czas należał do Daniego Sordo (+1,3s), a czwarty do sensacyjnego Lefebvre’a (+1,7s). – Naprawdę? Tak jest lepiej. Przyczepność była dobra, ale łatwo jest zniszczyć opony – powiedział Francuz. Piąty czas uzyskał Mads Østberg. – Do mojego auta wciąż wlatuje trochę kurzu, ale teraz widzę więcej. Staramy się jechać tak szybko, jak tylko możemy. Walka jest zacięta i popełniłem kilka błędów. Łatwo jest przekroczyć limit – powiedział norweski kierowca. W drugiej piątce znaleźli się: Neuville (+2,1s), Tänak (+2,6s), Hänninen (+3,0s), Latvala (+3,5s) i Ogier (+3,9s).

Do szóstego odcinka specjalnego nie przystąpił Jari-Matti Latvala. Fin wycofał się przez problemy techniczne w swoim aucie. Piątkowe zmagania zwycięstwem zakończył Seb Ogier, dzięki czemu Francuz awansował na drugie miejsce w rajdzie. Na oesowym podium zameldowali się także Meeke (+0,8s) i Neuville (+3,0s). Czwarte miejsce wywalczył Tänak (+3,5s), a piąte Sordo (+7,6s). Na szóstym miejscu odcinek ukończył liderujący w rajdzie Andreas Mikkelsen (+7,8s). – Myślałem, że miałem kapcia, ale chyba coś się stało z zawieszeniem. Na szczęście poradziliśmy sobie i jesteśmy tutaj. Jestem zadowolony z tego dnia – przyzwyczajam się do samochodu i do walki na szczycie – powiedział norweski kierowca. 6,4s za nim uplasował się Mads Østberg. Norweg ponownie narzekał na kurz w aucie oraz niezwykle wysoką temperaturę. – Tu jest jakieś 100 stopni – powiedział wściekły na mecie. Dalsze miejsca zajęli Hänninen (+16,0s), Lappi (+18,5s) oraz Lefebvre (24,2s).

Klasyfikacja generalna Rajdu Hiszpanii po OS6: 1. Mikkelsen, 2. Ogier (+1,4s), 3. Meeke (+3,0s), 4. Tänak (+6,3s), 5. Østberg (+7,1s) 6. Sordo (+10,8s), 7. Neuville (+12,8s), 8. Hänninen (+33,6s), 9. Lefebvre (+1:02,2s), 10. Lappi (+1:05,5s).

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry