Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Rajd Finlandii 2019 – organizatorzy przedstawili trasę rajdu

Rajd Finlandii jest jednym z najbardziej popularnych i najszybszych rajdów w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata. Organizatorzy imprezy zaprezentowali szczegóły tegorocznej rundy WRC.

Zmiany mają bardziej charakter kosmetyczny, ponieważ nie ma potrzeby zmieniać tego, co spełnia swoje zadanie. Na załogi i kierowców czekać będzie dwadzieścia trzy odcinki specjalne o szutrowej charakterystyce. Początek rywalizacji zaplanowano na czwartek. Tradycyjnie miejski OS Hajru o długości nieco ponad dwóch kilometrów. Piątek to dziesięć odcinków specjalnych zlokalizowanych w lasach na zachód od parku serwisowego o łącznej długości 126,47 km.

Nazwy piątkowych odcinków nie uległy zmianie od zeszłego roku, ale kolejność została przetasowana. Poranek rozpoczyna się od Oittili (19,34 km), którą prowadzono w 2018 roku po przerwie wieczorowej. Kolejne cztery oesy z poprzedniego roku: Moksi (20.04km), Urria (12.28km), Ęssämäki (12.33km) i Ęänekoski (7.76km). Wszystkie cztery są powtórzone po południu przed drugim przejazdem Harju.

Sobota zawiera największe zmiany. Najpierw jest ulepszona wersja Pihlajakoskiego (14,37 km), która zawiera 10 km nowych drogi. Następnie kierowcy udadzą się do znanej Päijälä (22,68 km), a dalej na Kakaristo (18,80 km), który rozpoczyna się od drogi Rapsulantie i obejmuje wiele odcinków legendarnego Ouninpohja. Ostatnim etapem jest 10,50 km Leustu/ Wszystkie cztery odcinki powtarza się po południu po serwisie w Jyväskylä. Dwa odcinki przejeżdżane są dwukrotnie, tworząc niedzielny ostatni dzień z sumą zaledwie 45,74 km.

Odcinek o długości 11,75 km Laukaa powraca po tym, jak zadebiutował w zeszłym roku, a następnie Ruuhimäki (11,12 km). Oba etapy będą pokonywane bez serwisu w Ruuhimäki licząc się jako Power Stage.
Do Góry