Kategoria: WRC

Rajd Finlandii 2018 (OS 9): trzy Toyoty

fot. twitter/TGR_WRC

Tänak wraca na prowadzenie w Rajdzie Finlandii! Wszystko za sprawą wygranego odcinka specjalnego. Østberg spada natomiast na drugą pozycję. Za Estończykiem na odcinku uplasowali się dwaj pozostali kierowcy Toyoty: Lappi (+1,8s) i Latvala (+2,6s). Oesowe podium należało więc do zawodników w Yarisach WRC. Czwarty ukończył Østberg (+2,9s), a piąty Ogier (+4,0s). Breen zajął szóste miejsce (+4,5s). Dalej: 7. Paddon (+5,5s), 8. Evans (+6,7s), 9. Neuville (+7,1s), 10. Suninen (+8,7s), 11. Mikkelsen (+11,5s).

Rovanperä prowadzi w WRC2. Drugi jest Pietarinen (+32,5s), na trzecią pozycję awansował Huttunen (+53,4s). Siódmy obecnie wśród aut klasy R5 jest Łukasz Pieniążek, pilotowany przez Przemysława Mazura (+2:14,9s).

KLASYFIKACJA GENERALNA PO OS 9:

  1. Ott Tänak i Martin Järveoja (58:56,9s, Toyota Yaris WRC)
  2. Mads Østberg i Torstein Eriksen (+1,0s, Citroën C3 WRC)
  3. Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila (+21,2s, Toyota Yaris WRC)
  4. Teemu Suninen i Mikko Markkula (+32,4s, Ford Fiesta WRC ’17)
  5. Hayden Paddon i Sebastian Marshall (+33,7s, Hyundai i20 Coupe WRC)
  6. Elfyn Evans i Daniel Barritt (+52,1s, Ford Fiesta WRC ’17)
  7. Sébastien Ogier i Julien Ingrassia (+55,9s, Ford Fiesta WRC ’17)
  8. Esapekka Lappi i Janne Ferm (+58,5s, Toyota Yaris WRC)
  9. Craig Breen i Scott Martin (+1:04,6s, Citroën C3 WRC)
  10. Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (+1:51,1s, Hyundai i20 Coupe WRC)

News aktualizowany…

Wypowiedzi zawodników po OS 9:

Østberg: ryzyko jest dość wysokie, zużyliśmy trochę opon i nie mogłem cisnąć. Musiałem po prostu jechać z przyzwoitą prędkością i nie robić żadnych cięć. Nie jestem zadowolony z mojej prędkości, znowu jest celowa i nie mogę zrobić niczego więcej.

Breen: miałem trochę problemów w niektórych miejscach, było dość ciężko i wyjeżdżałem poza linię, ale wciąż jadę.

Mikkelsen: czasami tracę przyczepność całkowicie gdy jadę po linii. Miejscami lepiej byłoby bez linii. 

Latvala: w porządku, Ott jest teraz bardzo, bardzo szybki. Starałem się być tu trochę ostrożniejszy z powodu skał, nie chciałem przebić opony.

Tänak: jutro jest prawdziwa walka, więc będziemy mocno naciskać. Dzisiejszy dzień był bardzo ważny, aby uzyskać dobrą pozycję na jutro. To było bardzo trudne.

Ogier: koleiny, nie spodziewałem się tego na początku odcinka, który był gładki. Jest zbyt duża luka, żeby wyprzedzić Elfyna Evansa, więc jeśli nie popełni błędu, nie wyobrażam sobie, że będziemy przed nim.

Neuville: nie mogę być szczęśliwy z powodu tego miejsca, ale wiedzieliśmy, że od początku będzie ciężko. Bycie pierwszym na trasie to katastrofa, ale nie mogę zrobić nic więcej.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry