Kategoria: WRC

Rajd Finlandii 2018 (OS 5): Tänak ponownie liderem

fot. twitter/OttTänak ‏

Pętlę kończył odcinek Äänekoski, o długości prawie 8 km. Kłopoty miał Neuville, który przestrzelił zakręt i musiał zawracać. – Zrobiłem błąd. Notatki były zbyt optymistyczne – tłumaczył. Belg stracił do zwycięzcy odcinka prawie 30,0s, uszkodził także tył samochodu. Na trudności z jazdą porozbijanym autem narzekał Mikkelsen.

Samochód Neuville’a.

Odcinek padł łupem Tänaka, który wskoczył tym samym na fotel lidera rajdu. Drugi dojechał Paddon (+0,9s), a trzeci Østberg (+1,6s). Miejsca czwarte, piąte i szóste zajęli kolejno: Latvala (+1,8s), Breen (+2,7s) i Lappi (+2,9s). Siódmy był Evans (+3,0s), ósmy Ogier (+3,1s), dziewiąty Suninen (+4,5s), a czołową dziesiątkę zamknął Mikkelsen (+12,5s).

W klasyfikacji generalnej WRC2 w dalszym ciągu prowadzi Rovanperä. 14,3s za nim jest Pietarinen, a 15,6s Veiby. W grupie samochodów RC2, polska załoga Pieniążek / Mazur notuje stratę 1:03,4s do lidera i aktualnie plasuje się na 10. pozycji w klasie.

KLASYFIKACJA GENERALNA PO OS 5:

  1. Ott Tänak i Martin Järveoja (27:22,2s, Toyota Yaris WRC)
  2. Mads Østberg i Torstein Eriksen (+1,1s, Citroën C3 WRC)
  3. Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila (+10,8s, Toyota Yaris WRC)
  4. Hayden Paddon i Sebastian Marshall (+14,8s, Hyundai i20 Coupe WRC)
  5. Teemu Suninen i Mikko Markkula (+16,4s, Ford Fiesta WRC ’17)
  6. Elfyn Evans i Daniel Barritt (+25,7s, Ford Fiesta WRC ’17)
  7. Sébastien Ogier i Julien Ingrassia (+28,7s, Ford Fiesta WRC ’17)
  8. Esapekka Lappi i Janne Ferm (+49,1s, Toyota Yaris WRC)
  9. Craig Breen i Scott Martin (+54,0s, Citroën C3 WRC)
  10. Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (+1:07,5s, Hyundai i20 Coupe WRC)

News aktualizowany…

Wypowiedzi zawodników po OS 5:

Østberg: bardzo ślisko, na pewno nie miałem łatwego odcinka. Próbowałem naciskać, ale popełniłem kilka błędów, ponieważ właśnie starałem się naciskać trochę za bardzo.

Breen: tak, właśnie popełniłem mały błąd, jestem trochę rozproszony. Wiedziałem, że to był zakręt, w którym ktoś inny wypadł, ale poza tym było czysto.

Latvala: było w porządku, ale jestem trochę rozczarowany. Było bardziej ślisko, niż myślałem, a ja nie miałem pewności siebie. Walka trwa z Ottem!

Evans: wchodzę w rytm, byłem trochę zbyt zaangażowany w niektórych miejscach, więc straciłem trochę czasu. Po prostu muszę być solidniejszy następnym razem. Ogólnie rzecz biorąc, było OK.

Mikkelsen: naprawdę starałem się coś zobaczyć przez rozbitą przednią szybę. Maska podnosi się podczas jazdy. 

Tänak: jechaliśmy na maksa na każdym odcinku, oczywiście wszyscy spali dziś rano! Teraz wszytko idzie w logiczny sposób, naciskamy mocno, jutro jest właściwy dzień dla nas.

Ogier: myślę, że jestem szczęśliwy. Jest kilka miejsc, w których mogłem mocniej przycisnąć i zyskać dodatkowe kilka dziesiątych, ale walka jest z Thierry’m Neuville’m i na tym się koncentruję.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry