Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: KRO, RO, KJS

Rajd Festiwalowy: 90. zgłoszeń, Stecowie w Fieście Proto

Ponad 90 zgłoszonych załóg znajduje się już na liście 46 edycji Rajdu Festiwalowego, który rozegrany zostanie w dniach 13-14 czerwca w Opolu. Wśród najlepszych zawodników nie zabraknie Legend oraz Mistrzów Polski.Do tak utytuowanych należy z pewnością załoga Mariusz Stec/Wiesław Stec, którzy wystartują Fordem Fiesta WRC Proto do rajdowego klasyka.

Wiesław Stec w 1991 i 1993 roku startował w Rajdzie Festiwalowym, który zaliczany był do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Za pierwszym razem Wiesław Stec i Artur Skorupa otarli się o podium, zajmując 4 miejsce za kierownicą Opla Manty GTE. Drugi występ Lubelskiego kierowcy to z kolei 6 pozycja w klasyfikacji generalnej, tym razem za kierownicą Mitsubishi Galanta VR-4 EVO 2.

Mariusz to syn Wiesława Steca, legendy polskich rajdów. Młodszy z rodu Steców to jeden z najbardziej utytułowanych kierowców rajdowych i wyścigowych w Polsce. W 2001 roku zadebiutował na trasach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, jednak to w wyścigach górskich zdobył aż 5 tytułów Mistrza Polski, z tego trzy pod rząd zaczynając od 2009 i kończąc w 2011 roku. Obecnie Mariusz Stec jest właścicielem jednej z najbardziej profesjonalnych stajni rajdowych budującej samochody WRC Proto marki Ford w Polsce. Podczas Rajdu Festiwalowego załoga Stec/Stec pojawi się właśnie Fordem Fiesta WRC Proto o mocy ponad 300 koni mechanicznych.

– Długo nie musieliśmy namawiać Mariusza do występu w Opolu – mówi Jarosław Strzelecki, Prezes Automobilklubu Opolskiego. – Chcemy wspólnie z Mariuszem zaprezentować opolskiej publiczności i fanom rajdów samochodowych z naszego regionu prawdziwe rajdowe potwory WRC, dlatego pomysł zaproszenia załogi Stec/Stec. Z ojcem Mariusza znam się z wyścigów górskich i tras rajdowych i z wielką przyjemnością będziemy gościli ekipę z Urzędowa w Opolu. Cieszę się, że tak utytułowani zawodnicy pojawią się na naszej imprezie i razem z gwiazdami piosenki, stworzą wielkie rajdowe show.

Rajdowe emocje rozpoczynają się już 13 czerwca startem z opolskiego rynku z samej Alei Gwiazd Polskiej Piosenki. Na 30 minut przed startem kibice będą mogli obejrzeć odsłonięcie gwiazdy Jacka Cygana, a następnie kawalkadę ponad 100 załóg w rajdowych samochodach. Już o 17:30 kibice rządni wrażeń powinni pojawić się na ulicznym odcinku „Prologu na Wałach Kanału Ulgi” w Opolu.
W niedzielę 14 czerwca Automobilklub Opolski, główny organizator rajdu zaprasza wszystkich na cztery odcinki specjalne do Szydłowa i Polskiej Nowej Wsi, a także na odcinki w Dobrzeniu Wielkim.
Na trasie pojawi się blisko 20 samochodów 4×4, 15 samochodów zgłoszonych w klasie Legend i Legend Sport wraz ze spektakularnym Mercedesem 280 CE Rally grupy B z lat 70-tych. Wśród gwiazd zobaczymy uczestnika Rally Monte Carlo Romualda Chałasa w Fiacie 125p Rally oraz gwiazdy piosenki Andrzeja Dąbrowskiego i Michała Wiśniewskiego, którzy walczyć będą z ponad setką załóg.

Zobacz listę zgłoszeń
Do Góry