RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
Najnowszy Ford Fiesta R5 czeka na oficjalny test w Rajdzie Estonii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Rajd du Var z dwiema załogami zespołu Rallytechnology

Przerwa zimowa w rajdach samochodowych nieubłaganie opanowuje kolejne kraje. W najbliższy weekend mocnym akcentem zakończą się asfaltowe mistrzostwa Francji. Mowa tu o legendarnym Rajdzie du Var. Na starcie jego 63. edycji pojawi się aż 180 załóg, a w wśród nich takie legendy jak Sébastien Loeb oraz Gilles Panizzi. W międzynarodowej stawce wyśmienitych sportowców polskie barwy reprezentować będą dwie załogi zespołu Rallytechnology.

Numer trzydziesty trzeci na swojego Forda Fiestę R5 nakleją Łukasz Habaj i Daniel Dymurski. Dla byłego mistrza Polski będzie to już drugi start w tym rajdzie. Rok temu zadebiutował tutaj za kierownicą Peugeota 208 R2, którym zajął miejsce w pierwszej dziesiątce swojej klasy. W tym roku z francuskiego lwa skorzystają Dariusz Poloński i Łukasz Sitek. Przed nimi zacięta walka z ponad trzydziestoma załogami w autach klasy R2, z czego większość z nich to lokalni kierowy.

Robert Gabryszewski, szef zespołu Rallytechnology:

Jest na świecie kilka rajdów, w których udział to coś więcej niż tylko walka o najlepszy czas. Takim rajdem jest właśnie du Var. Spójrzmy tylko na listę zgłoszeń i nazwiska, jakie na niej są. To będzie dla nas wspaniałe przeżycie, ale także wielkie wyzwanie; te trasy nie bez powodu cieszą się taką popularnością. Mamy za sobą udane testy, chłopaki są dobrze przygotowani, więc pozostało nam już tylko czekać na pierwszy odcinek specjalny. Trzymajcie kciuki!

Rajd du Var rozpocznie się w piątek, 24 listopada. Pierwszego dnia zawodnicy pokonają trzy odcinki specjalne. Najwięcej jazdy organizatorzy zaplanowali na sobotę – ponad 82 kilometry ścigania podzielone będą na siedem prób sportowych. Ostatni dzień zmagań również nie będzie należał do najłatwiejszych, gdyż to właśnie wtedy rozegrany zostanie najdłuższy, przeszło 32-kilometrowy OS Le Plan de la Tour. Zwycięzców rajdu poznamy w niedzielę około godziny 11:00.

Aby być blisko i na bieżąco startu załóg Rallytechnology w zawodach, zachęcamy do śledzenia konta społecznościowego na Facebooku. Zapraszamy także na oficjalną stronę zespołu.
Do Góry