Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: HRSMP, RSMP

Rajd Dolnośląski 2016: Czy posypią się laury w czempionacie?

fot. Jacek Kutta

Czy 50. Rajd Dolnośląski rozwieje wątpliwości? Czy już w ten weekend poznamy Rajdowego Mistrza Polski? Do walki o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski podczas przedostatniej rundy przystąpią Grzegorz Grzyb, Jakub Brzeziński i Filip Nivette. Tegoroczny Dolnośląski stanowi także arenę zmagań dodatkowej rundy Historycznego Rajdowego Pucharu Polski.

Jubileuszowa edycja klasyka wokół Kłodzka i Zieleńca przyciągnęła aż 63 załogi, które powalczą podczas dwóch dni na 12. odcinkach specjalnych o łącznej długości 160,51 km. Patrząc na trasę 50. Rajdu Dolnośląskiego znaczącą rolę w wynikach odegra oes Boboszów rozgrywany w piątek popołudniu oraz wieczorem po zmierzchu, który liczy prawie 24 kilometry. Sobota to również niełatwy dzień dla kierowców i załóg. Zwłaszcza próby Ścinawka i Kolonia Gaj.

Na tych wymagających i szybkich odcinkach wspomniana na początku dwójka kierowców (Grzyb i Brzeziński) stoczy walkę o cenne punkty do klasyfikacji mistrzostw. Jednak nerwów może im napsuć Filip Nivette z Kamilem Hellerem, którzy nadal mają matematyczne szanse na końcowe zwycięstwo w polskim czempionacie. W rajdzie zobaczymy również Zbigniewa Gabrysia i Artura Natkańca, którzy odnotowali w poprzedniej rundzie świetny, trzeci rezultat. Wszyscy pojadą w samochodach klasy R5.

Bardziej otwarta sytuacja jest w klasie Open N, gdzie bardzo blisko siebie są Mariusz Stec, Maciej Rzeźnik oraz Artur Banasiewicz, dlatego żaden z kierowców nie odpuści pedału gazu na dolnośląskich oesach, również na Power Stage’u. 50. Rajd Dolnośląski to także walka o tytuł w klasie 2WD, gdzie zmierzą się przede wszystkim Dariusz Poloński, pilotowany przez Grzegorza Dobosza, i Jan Chmielewski, z którym pojedzie na prawym fotelu Michał Majewski.

W reszcie klasy, oprócz klasy 4, sytuacja też jest niewyjaśniona. Dlatego zachęcamy do odwiedzenia przedostatniej rundy Castrol Inter Cars Rajdowch Samochodowych Mistrzostw Polski.

Gośćmi Specjalnymi zawodów będą Krzysztof Hołowczyc i Maciej Wisławski. – Z wielką przyjemnością przyjęliśmy propozycję organizatorów rajdu oraz znanej rajdowej stajni Dytko Rent, aby wziąć udział w pokazowych przejazdach Power Stage w Kłodzku. To fantastyczna okazja do spotkania z rajdowymi kibicami na Dolnym Śląsku, w „mateczniku” polskich rajdów. Obaj z Maćkiem Wisławskim mamy ogromny sentyment do tych terenów, ale także do wspaniałych kibiców i organizatorów niezapomnianych imprez. To tam odnosiliśmy swoje spektakularne sukcesy! Minęło już 15 lat odkąd ostatni raz startowałem w tej okolicy, ale mam nadzieję, że całkiem spore grono kibiców pamięta mnie jeszcze z tamtych czasów, gdy rajdy cechowały się ułańską fantazją, jazdą pełnymi bokami, pod publiczkę. W sobotę w Kłodzku będziemy chcieli przypomnieć ducha tamtych rajdów i dać kibicom sporo dobrych emocji. Pojedziemy autem klasy Proto o mocy ok. 400 KM, który daje możliwość bardzo widowiskowej jazdy. Przy okazji składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji jubileuszu 50-lecia Klubu i Rajdu Dolnośląskiego wszystkim współtwórcom tych niezapomnianych rajdów i ich kibicom. Z pewnością będzie to dla nas niezwykłe wydarzenie, na które obaj serdecznie zapraszamy! – mówi Krzysztof Hołowczyc.

Nieustanny apel o pomoc dla Szymka

Jubileuszowa edycja kultowego rajdu wspiera akcję pomocy dla 11-letniego Szymona, który potrzebuje skomplikowanej operacji serca. Włączyli się do niej Krzysztof Hołowczyc i Dytko Rent, Paweł Krysiak i Evo Tech oraz Janek Chmielewski. Aukcja przejazdów z ulubieńcami publiczności przyniosła ok. 5 tys. złotych.

Na tym jednak nie poprzestają ani działacze AZK, ani kibice i nieustannie apelują o wsparcie. Pomóc można m.in. przez SMS na numer: 72365 treść: S4305 koszt 2,46 zł brutto (w tym VAT). Można też wpłacać środki na konto za pośrednictwem fundacji: www.siepomaga.pl/pomocdlaszymka.

Punktacja Mistrzostw
Harmonogram
Mapa oesów

A kto nie może się pojawić w ten weekend w Kłodzku to zapraszamy już dziś na nasz serwis na relację filmową i tekstową na żywo z odcinków 50. Rajdu Dolnośląskiego.

 
Do Góry