Craig Breen i Paul Nagle dołączają do Hyundaia w Rajdzie Finalndii 2019!
76. Rajd Polski 2019 to walka nie tylko w „generalce”
„Mam ogromny apetyt na rozwój” – Beata Borowicz podsumowuje start w 4. rundzie MPRC 2019
Kuchar, Mazurkiewicz, Sokulski i Budzyński wygrali finały IV rundy Oponeo MPRC!
4. runda MPRC 2019: zacięta rywalizacja w czasie kwalifikacji w Toruniu
previous arrow
next arrow
Slider

Kategoria: Terenowe

Rajd Dakar – dzień 5: Sonik wygrywa, Hołowczyc awansuje

Dzisiejszy, piąty w kolejności etap Rajdu Dakar to pierwsza z nielicznych prób o równej długości dla wszystkich zawodników. Zarówno motocykle, quady, terenówki jak i ciężarówki miały do pokonania 458 kilometrów odcinka specjalnego, który poprzedzała długa na 174km dojazdówka. Po odcinku zawodnicy mają jeszcze 65km do biwaku.

Etap z Copiapo do Antofagasty w klasyfikacji motocykli najszybciej pokonał Mark Coma jadący KTM (14:10:16). Drugie miejsce wywalczył lider rajdu, Joan Barreda (+2:16, Honda), a trzecie Pablo Quintanilla (+2:40, KTM). Czwarty do mety dotarł Stefan Svitko (+3:54), piąty Paulo Goncalves (+4:37). W klasyfikacji generalnej przewaga Barredy nad Comą stopniała do 10:33, trzeci jest Goncalves (+22:50), Quintanilla awansował na czwartą pozycję (+31:06), piąty jest Viladoms (+36:23). Na 28 miejscu etap zakończył Jakub Przygoński (+42:47), po etapie jest na 24 miejscu (+1:59:21). Jakub Piątek był 45 (+1:04:28), po etapie jest 41 (+3:55:44).

Rafał Sonik ukończył etap z miażdżącą przewagą nad Ignacio Casale, +10:51. Sergio Lafuente stracił 17:20, utrzymuje się na drugim miejscu w generalce (+21:09). Casale traci 22:04.

Władimir Wasiliew (MINI) wygrał piąty etap Rajdu Dakar. 20 sekund za nim uplasował się Yaazed AlRajhi (Toyota), 1:25 Robby Gordon (Hummer). Lider rajdu, Nasser Al-Attiyah był czwarty (+3:24, MINI), piąty czas zanotował Stephane Peterhansel (+4:04, Peugeot). Krzysztof Hołowczyc i Xavier Panseri ukończyli etap na siódmym miejscu (+8:49) i awansowali w klasyfikacji na czwarte miejsce (+48:55, MINI). Prowadzi Al-Attiyah (16:53:26), drugi jest Giniel de Villiers (+10:35, Toyota), trzeci AlRajhi (+20:29). Piotr Beaupre i Jacek Lisicki dojechali na 36 miejscu (+1:00:54). Załoga jadąca BMW zajmuje trzydziestą pozycję w rajdzie (+5:44:52).

Cyril Despres stoi na 64 kilometrze i próbuje naprawić swojego Peugeota 2008 DKR. Marek Dąbrowski uszkodził półoś i po naprawie dojechał do mety, tracąc 4:15:49 i spadając z piętnastego na czterdzieste miejsce. Nikołajew ponownie najszybszy w klasyfikacji ciężarówek (KAMAZ). Za nim kolega z zespołu, Mardiejew (+9:58) i Białorusin Wiazowicz (+15:46, MAN). Nikołajew ma w generalce 8:01 przewagi nad Mardiejewem, trzeci jest Loprais (+27:28, MAN). De Rooy, którego mechanikiem jest Darek Rodewald, zajął na odcinku dziewiąte miejsce (+40:01), po etapie są na 28 pozycji (+7:23:57). Robin Szustkowski zajął piętnaste miejsce na odcinku (+1:46:03) i plasuje się na 22 w generalce (+5:20:14).