Craig Breen i Paul Nagle dołączają do Hyundaia w Rajdzie Finalndii 2019!
76. Rajd Polski 2019 to walka nie tylko w „generalce”
„Mam ogromny apetyt na rozwój” – Beata Borowicz podsumowuje start w 4. rundzie MPRC 2019
Kuchar, Mazurkiewicz, Sokulski i Budzyński wygrali finały IV rundy Oponeo MPRC!
4. runda MPRC 2019: zacięta rywalizacja w czasie kwalifikacji w Toruniu
previous arrow
next arrow
Slider

Kategoria: Terenowe

Rajd Dakar, dzień 11: Casale odpadł, Roma dachował!

Dzisiejszy, dziesiąty etap Rajdu Dakar obfituje niestety w dramatyczne wydarzenia. Na 193 kilometrze dachował Nani Roma, zwycięzca wczorajszego etapu. Awarii uległ także quad głównego rywala Rafała Sonika i jednocześnie zwycięzcy ubiegłorocznego Dakaru, Ignacio Casale. Obaj zawodnicy prawdopodobnie nie będą już kontynuować rajdu.

Zawodnicy mieli dziś do pokonania 385 kilometrów dojazdówki, następnie 358 km odcinka (terenówki i ciężarówki) oraz 371 km (quady i motocykle). Joan Barreda (Honda) okazał się najszybszy w klasyfikacji motocykli, pokonując o 1:39 lidera, Marca Comę (KTM). Trzeci był Ruben Faria (+1:57). Prowadzi wspomniany Coma, drugi jest Paulo Goncvalves (+7:35, Honda), trzeci Pablo Quintanilla (+31:42, KTM). Kuba Przygoński dojechał na 21 miejscu (+19:15), w klasyfkacji generalnej spadł na 17 pozycję (+4:59:14).

Nelson Augusto Sanabria Galeano (Yamaha) pokonał dziesiąty odcinek specjalny najszybciej w klasyfikacji quadów. Drugie miejsce zajął Jeremías González Ferioli (+3:40, Yamaha), trzeci był Walter Nosiglia (+4:30, Honda), czwarty Rafał Sonik (+5:44). Polak ma potężną przewagę w klasyfikacji generalnej, która wynosi już 2:51:39 nad Feriolim. Trzeci jest Nosiglia (+3:44:25). Dotychczas trzeci Sergio Lafuente miał również problemy i spadł w klasyfikacji.

Nasser Al-Attiyah wygrał klasyfikację terenówek. Kierowca MINI i jednocześnie lider rajdu pokonał o 1:35 Orlando Terranovę (również MINI) i 3:39 Yaazeda AlRajhiego (Toyota). Czwarty czas wykręcił Giniel de Villiers (+4:24, Toyota), piąty Bernhard Ten Brinke (+5:21, Toyota). Szóstą pozycję zajął Krzysztof Hołowczyc pilotowany przez Xaviera Panseriego (+6:01, MINI). Al-Attiyah lideruje z przewagą 28:22 nad de Villiersem, AlRajhi jest trzeci (+43:08), czwarty Hołowczyc (+1:23:42). Piątkę uzupełnia Van Loon (+2:51:13).