Kategoria: Terenowe

Rajd Dakar 2018: Sainz ukarany

fot. facebook/CarlosSainz

10 minut – taką karę otrzymał aktualny lider zmagań w klasie samochodów Carlos Sainz, za zdarzenie z jego udziałem na etapie z La Paz do Uyuni. Sainz miał zderzyć się z Keesem Koolenem, zawodnikiem startującym na quadzie, a następnie nie zatrzymać się i nie udzielić mu pomocy. Zachować się miał więc niezgodnie z przepisami obowiązującymi w Dakarze.

Hiszpański kierowca zapewniał, że nie miał kolizji z jakimkolwiek quadem.

Zobaczyłem, że on (Koolen – przy.red.) zobaczył mnie i zjechał mi z drogi. Przyspieszyłem. Później spostrzegłem tylko, że stracił kontrolę nad pojazdem, ponieważ w tym miejscu było dużo błota. Potem szybko wrócił na drogę, a ja cudem go ominąłem. Byłem bardzo blisko niego, ale nie doszło do kontaktu

– dla Autosportu tłumaczył Sainz.

Ostatecznie zawodnik otrzymał 10 minut kary za „potencjalnie niebezpieczne” zachowanie. Zespół Peugeota zapowiedział, że będzie odwoływał się od tej decyzji. Oprócz tego Peugeot uważa, że jeśli sędziowie dopatrzyli się niewłaściwego zachowania ze strony Sainza powinni ukarać go pieniężnie, a nie czasowo.

Kara zmniejszyła przewagę hiszpańskiego kierowcy, prowadzącego w klasyfikacji generalnej samochodów, nad drugim Nasserem Al-Attiyahem, do 56 minut i 37 sekund.

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry