Kategoria: Terenowe

Rajd Dakar 2018: kara Sainza anulowana

fot. facebook/DakarRally

10-minutowa kara nadana Carlosowi Sainzowi została anulowana. Dotyczyła incydentu z quadowcem Keesem Koolenem, który twierdził, że Hiszpan uderzył samochodem w jego quad, po czym nawet nie zatrzymał się, aby udzielić mu pomocy. Sainz oraz cały zespół Peugeota obstawał przy tym, że do kontaktu między zawodnikami na trasie nie doszło. Dostarczono także nowe dowody w sprawie.

Telemetria nie wykazała żadnego wypadku. Może muśnięcie, ale na pewno nie uderzenie. Przyspieszeniomierz też go nie zarejestrował. Na telemetrii widać, że Carlos jedzie za quadem przez 12 sekund z prędkością 50 km/h, a gdy quad traci kontrolę, hamuje ponownie do 37 km/h. Jest oczywiste, że Carlos mocno hamował i gwałtownie skręcił kierownicą, aby ominąć quad. Przeczytałem co myślał na ten temat zawodnik jadący tym quadem. Myślę, że zachowanie Carlosa w tym przypadku było doskonałe, a quadowiec powinien podziękować Carlosowi za ominięcie go

– komentował dla Autosportu szef Peugeot Sport, Bruno Famin.

Sainz zamiast kary otrzymał tylko formalne upomnienie, aby zachować szczególną ostrożność podczas wyprzedzania innych. Dzięki temu ma teraz godzinę i 45 sekund przewagi nad drugim w klasyfikacji generalnej samochodów Peterhanselem.

komentarzySerwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

To Top