Kategoria: ERC

Rajd Cypru 2017 (OS 9-10): Dwa odcinki dla Kajetanowicza i Barana

Niedzielne zmagania zainaugurował 22-kilometrowy odcinek Psaltis Eneos Yeri. Od najlepszego czasu dzień rozpoczął powracający do rywalizacji Kajetan Kajetanowicz. – Plan na dziś to zdobyć punkty. Podobało mi się. Jest trudno, ciężko znaleźć dobry rytm. Myślę, że Nasser coś zrobił, stracił dużo czasu. Ale nie musi cisnąć, to druga strona. Nie był to łatwy odcinek. Jeśli chcesz go wygrać, musisz ryzykować. Mamy dwa zapasy, ale można z nimi cisnąć – powiedział na mecie Kajto. Podium uzupełnili Griazin (+7,0s) i Al-Attiyah (+16,4s). – Staramy się cisnąć. Na tym odcinku miałem problemy z procedurą startu, na starcie musiałem restartować samochód, ale potem było lepiej i lepiej – powiedział Łotysz. Dalsze pozycje zajęli: Tsouloftas (+41,9s), Galatariotis (+48,2s), Denktaş (+50,8s), Tlusťák (+51,4s), Timotheou (+52,9s), Panteli (+54,1s) oraz Demosthenous (+57,1s). 

Na następnym odcinku pech nie opuścił Griazina. Łotysz pojawił się na mecie ze stratą prawie sześciu minut. – Niestety to nie był dobry start. Na asfaltowej partii straciliśmy silnik, jakby zabrakło paliwa. Potem, na lewym zakręcie, przestrzeliłem hamowanie. Nie wiem czy naprawię auto – powiedział Łotysz. Ponownie najlepszy czas zanotował Kajto. Drugi był liderujący w rajdzie Al-Attiyah (+36,6s), a trzeci Timotheou (+47,0s). Miejsca cztery, pięć, sześć zajęli kolejno: Polykarpou (+55,8s), Galatariotis (+59,5s) oraz Tlusťák (+1:06,1s). W pierwszej dziesiątce znaleźli się także: Denktaş (+1:06,5s), von Thurn und Taxis (+1:17,2s), Panteli (+1;18,9s) oraz Demosthenous (+1:23,9s). Problemy na trasie miał Alexandros Tsouloftas. – Uderzyliśmy w wielki kamień po środku drogi. Powinni ten odcinek odwołać, to masakra. Mieliśmy dwa kapcie. To był sabotaż, tak jak wczoraj. Sprawdzaliśmy na kamerach. To niewiarygodne, na pewno to zgłoszę do FIA – powiedział jadący do tej pory na drugiej pozycji Cypryjczyk.

Po dziesięciu odcinkach specjalnych na prowadzeniu z przewagą ponad czterech minut jest Nassser Al-Attiyah. Drugi jest Galatariotis, a trzeci Polykarpou (+4:50,2s). W czołowej piątce znajdują się także Demosthenous (+5:25,8s) i von Thurn und Taxis (+6:13,5s).

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry