Kategoria: PPC, RO, KJS, RSMŚl

Cieszyńska Barbórka 2016: Bolek i Gaś wygrywają, Sztwiertnia i Pietruszka mistrzami!

Tomasz Sztwiertnia i Krzysztof Pietruszka ukończyli Rajd Cieszyńska Barbórka na czwartym miejscu, co nieoficjalnie dało im tytuł Mistrzów Śląska. W rajdzie zwyciężyli Kamil Bolek z Marcinem Gasiem (Renault Clio), drudzy byli Damian Kostka i Łukasz Biernot (Honda Civic), a podium uzupełniła załoga Piotr Baran i Michał Paciej (Honda Civic)

15109633_1297538926977472_5176782216228271489_nPiąty odcinek specjalny padł łupem Damiana Kostki jadącego Hondą Civic. Tuż za nim uplasował się liderujący w rajdzie Kamil Bolek (+1,3s), a na trzecim miejscu znalazł się Krzysztof Rybka z Krzysztofem Grzesikiem (+1,6s). Czwarte miejsce przypadło załodze Mikołaj Marczyk i Sebastian Dwornik (+2,6s), a na piątym zameldował się Tomasz Sztwiertnia (+5,7s).

W klasie Gość 4WD Marcin Słobodzian musiał uznać wyższość Łukasza Kotarby. Kierowca Subaru Imprezy stracił na tym odcinku 2,1s. Trzecie miejsce zajęli Tomasz Kwiędacz i Daniel Dymurski (+6,5s), a tuż za podium znaleźli się Marek Gaciarz z Marcinem Gaciarzem (+40,8s).

Rafał Kręcioch z Tomaszem Borko okazali się najszybsi w klasie Gość 2WD. 5,7s stracili do nich Uliarczyk z Ciupką, a 9,9s stracili Mąsior z Bobrowskim. Czwarte miejsce przypadło Grzegorzowi Gasiowi (+12,5s), a czwarte Przemysławowi Lizończykowi (+13,8s).

Szósty odcinek specjalny padł łupem Kostki, który o 2,5s wyprzedził Krzysztofa Rybkę. Podium uzupełniła załoga Marczyk / Dworni ze stratą czterech sekund. W klasie Gość 4WD najszybsi byli Słobodzian i Wróbel. Dalej uplasowali się Kotarba (+0,5s), Kwiędacz (+3,4s) i Gaciarz (+36,6s). W klasie Gość 2WD najlepszym czasem popisał się Rafał Kręcioch, który wyprzedził Gasia i Uliarczyka.

Bolek wygrał zawody i klasę RO 1 z przewagą 5,6s nad Kostką (zwycięzca w klasie RO 2). Trzeci był Baran, który stracił 25,0s. Dalej Sztwiertnia (+26,3s), Marczyk (+29,0s). W Pucharze Peugeot/Citroen triumfowali Lisowski i Żyła, w RO R Lechoszest i Drahan, w RO 4WD Kołodziej i Małkowski. Karolczak i Marczewski zwyciężyli w Pucharze Cento Rally, a w RO OPEN Majewski i Mitręga.

W klasie Gość 4WD Słobodzian z Wróblem pokonali o 47,5s Kwiędacza z Dymurskim, podium uzupełnili Kotarba z Kotarbą (+3:57,1s). Kręcioch i Borko wygrali w Gość 2WD, drugie miejsce zajęli Uliarczyk i Ciupka (+19,0s), trzecie Gaś i Dąbrowski (+36,1s).