Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
previous arrow
next arrow
Slider

Kategoria: PPC, RO, KJS, RSMŚl

Cieszyńska Barbórka 2016: Bolek i Gaś wygrywają, Sztwiertnia i Pietruszka mistrzami!

Tomasz Sztwiertnia i Krzysztof Pietruszka ukończyli Rajd Cieszyńska Barbórka na czwartym miejscu, co nieoficjalnie dało im tytuł Mistrzów Śląska. W rajdzie zwyciężyli Kamil Bolek z Marcinem Gasiem (Renault Clio), drudzy byli Damian Kostka i Łukasz Biernot (Honda Civic), a podium uzupełniła załoga Piotr Baran i Michał Paciej (Honda Civic)

15109633_1297538926977472_5176782216228271489_nPiąty odcinek specjalny padł łupem Damiana Kostki jadącego Hondą Civic. Tuż za nim uplasował się liderujący w rajdzie Kamil Bolek (+1,3s), a na trzecim miejscu znalazł się Krzysztof Rybka z Krzysztofem Grzesikiem (+1,6s). Czwarte miejsce przypadło załodze Mikołaj Marczyk i Sebastian Dwornik (+2,6s), a na piątym zameldował się Tomasz Sztwiertnia (+5,7s).

W klasie Gość 4WD Marcin Słobodzian musiał uznać wyższość Łukasza Kotarby. Kierowca Subaru Imprezy stracił na tym odcinku 2,1s. Trzecie miejsce zajęli Tomasz Kwiędacz i Daniel Dymurski (+6,5s), a tuż za podium znaleźli się Marek Gaciarz z Marcinem Gaciarzem (+40,8s).

Rafał Kręcioch z Tomaszem Borko okazali się najszybsi w klasie Gość 2WD. 5,7s stracili do nich Uliarczyk z Ciupką, a 9,9s stracili Mąsior z Bobrowskim. Czwarte miejsce przypadło Grzegorzowi Gasiowi (+12,5s), a czwarte Przemysławowi Lizończykowi (+13,8s).

Szósty odcinek specjalny padł łupem Kostki, który o 2,5s wyprzedził Krzysztofa Rybkę. Podium uzupełniła załoga Marczyk / Dworni ze stratą czterech sekund. W klasie Gość 4WD najszybsi byli Słobodzian i Wróbel. Dalej uplasowali się Kotarba (+0,5s), Kwiędacz (+3,4s) i Gaciarz (+36,6s). W klasie Gość 2WD najlepszym czasem popisał się Rafał Kręcioch, który wyprzedził Gasia i Uliarczyka.

Bolek wygrał zawody i klasę RO 1 z przewagą 5,6s nad Kostką (zwycięzca w klasie RO 2). Trzeci był Baran, który stracił 25,0s. Dalej Sztwiertnia (+26,3s), Marczyk (+29,0s). W Pucharze Peugeot/Citroen triumfowali Lisowski i Żyła, w RO R Lechoszest i Drahan, w RO 4WD Kołodziej i Małkowski. Karolczak i Marczewski zwyciężyli w Pucharze Cento Rally, a w RO OPEN Majewski i Mitręga.

W klasie Gość 4WD Słobodzian z Wróblem pokonali o 47,5s Kwiędacza z Dymurskim, podium uzupełnili Kotarba z Kotarbą (+3:57,1s). Kręcioch i Borko wygrali w Gość 2WD, drugie miejsce zajęli Uliarczyk i Ciupka (+19,0s), trzecie Gaś i Dąbrowski (+36,1s).