Rajd Liepaja 2019: Oliver Solberg na prowadzeniu, Polacy w czołówce
3. Runda MPRC 2019: różnorodnie w kwalifikacjach
„Mam nadzieję, że limit pecha został wyczerpany” – Beata Borowicz przed trzecią rundą MPRC 2019
Kacper Wróblewski dołącza do Orlen Team w samochodzie klasy R5!
Łukasz Habaj jest pewny siebie przed Rajdem Liepaja 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, RSMOŁ

Rajd Cielądza zakończy RSMOŁ

Automobilklub Tomaszowski zapowiedział na 16-17 października 2015 r. organizację Soltrade Premio 1. Rajdu Cielądza. Zawody będą stanowić trzecią, finałową rundę premierowego sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Okręgu Łódzkiego (w rajdach okręgowych) i Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Super KJS (nowej formuły rajdowej dla zawodników bez licencji sportu samochodowego).

Organizator przygotował krętą trasę asfaltową przez wioski w gminach Cielądz i Rawa Mazowiecka. Tak jak w poprzednich rundach RSMOŁ, bazę stanowi Spała. Załogi będą rywalizować na 42 kilometrach oesowych, które stanowią trzykrotnie przejeżdżane 7-kilometrowe odcinki Matyldów (z 200-metrowym łącznikiem szutrowym) oraz Sierzchowy. Techniczne próby sportowe znajdują się w niedalekim sąsiedztwie sprinterskich oesów sierpniowego Rajdu Doliny Krzemionki (jak wyglądał można zobaczyć na filmie tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=zjQLb4xUop4).

Rajd pierwotnie miał się odbyć w dniach 9-10 października. Jednak ze względu na organizowany w tym samym terminie myśliwski Hubertów Spalski, zdecydowano się na nowy termin, który nie grozi zwalczaniem się na miejscu dwóch odmiennych imprez. Koliduje on z kolei z datą Rajdu Dolnośląskiego, dlatego ze stawki klasy Gość z pewnością wypadną uczestnicy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Organizator liczy za to na przyjazd załóg licznie startujących m.in. w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska. Zawodnicy z tego cyklu walczą m.in. o mistrzostwo w klasyfikacji generalnej, gdzie na koniec sezonu do wygrania jest bon o wartości 2500 zł na komplet opon.

Lista zgłoszeń zostanie otwarta w poniedziałek, 21 września. Wpisowe wynosi 550 złotych dla załóg RO i 300 zł dla ekip startujących w wspieranym przez Tedex, Super KJS (rywalizacja na odcinkach skróconych do 3 km od startu). Regulamin oraz wszystkie inne dokumenty związane z imprezą pojawią się na administrowanej przez Automobilklub Tomaszowski stronie. Portal Rajdy24.pl jest jednym z patronów medialnych rajdu.
Do Góry