Kategoria: WRC

Rajd Chile w WRC?

Chile jest bliskie dołączenia do Rajdowych Mistrzostw Świata! Jak podaje redakcja Motorsport News, południowoamerykański kraj – na tydzień przed argentyńską rundą – zorganizuje rajd, który będzie kandydatem do WRC. Potem promotor serii i FIA mają podjąć decyzję, czy w 2019 roku rajd dołączy do kalendarza mistrzostw jako czternasta runda.

Jednocześnie w walce o własną rundę WRC jest także Japonia. W rozmowy zaangażowała się nawet Toyota, która chciałby mieć w kalendarzu swój domowy rajd. Wszystko wskazuje na to, że spadły szanse zorganizowania rajdu w Chorwacji. Powodem jest termin, który miałby być wyznaczony na wrzesień.

Oliver Ciesla:

Jesteśmy bardzo blisko porozumienia. To byłby rajd rozgrywany w lasach z bardzo fajnymi drogami biegnącymi od poziomu morza aż do 2000 metrów nad jego poziom.

Sebastian Etcheverry, organizator Rajdu Chile:

Rajdy to najpopularniejszy sport w Chile – tuż za piłką nożną. Organizujemy serię RallyMobil od osiemnastu lat i organizacja rundy WRC jest dla nas następnym krokiem. Jesteśmy na to gotowi. Nasze odcinki specjalne, które są w większości szerokie i szybkie, mają najprawdopodobniej najlepszą nawierzchnię na świecie.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry